امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36665
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «اگم بردیف» مفتی قرقیزستان در مراسم افتتاحییه کنفرانس دین و امنیت که امروز 30 مرداد ماه (21 آگوست) در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «اگم بردیف» مفتی قرقیزستان در مراسم افتتاحییه کنفرانس دین و امنیت که امروز 30 مرداد ماه (21 آگوست) در «بیشکک» برگزار شد، مشکلات بین ‌قومی را معیاری برای سنجش تحمل دولت‌ها در این رابطه عنوان کرد.

وی در این خصوص اظهار داشت که در مقابل چالش‌های نوظهور، تنها رهبران مذهبی هستند که نقش قابل‌وجهی را ایفا می‌کنند و ما باید از تجربیات یکدیگر در این رابطه استفاده کنیم و اجازه بروز تنش بین ملیت‌ها را ندهیم.

در این کنفرانس مفتی قرقیزستان ضمن قدردانی از حمایت «راویل غین‌الدین» مفتی روسیه در مورد بازگشایی چهار نمایندگی مذهبی قرقیزستان در شهرهای «مسکو»، «یکاترینبورگ»، «قازان» و «ایرکوتسک»، این اقدام را زمینه‌ای برای رشد روابط مذهبی بین روسیه و قرقیزستان دانست.

در این مراسم «راویل غین‌الدین» مفتی روسیه در سخنان خود با اشاره به رفتارهای غیرانسانی و غیرقانونی افراط‌گرایان، اظهار داشت: امروزه رفتارهای غیرقانونی و غیرانسانی افراط‌گرایان که به جامعه تحمیل می‌شود، هیچ ارتباطی با قوانین اسلامی ندارد.

وی اشاره کرد که در حال حاضر تبلیغات گوناگون حاکی از آن است که مردم مذهبی را افرادی غیرقابل پیش‌بینی، عجول و ناشایست جلوه دهند اما در واقع انسان خداجو فروتن و قانونمند است.

«شیخ موسی راوه» معاون مفتی تاجیکستان نیز تصریح کرد که متأسفانه امروزه اعمال غیرقانونی و غیرانسانی افراط‌گرایان به نام اسلام ثبت می‌شود که این مسئله جای تأسف دارد.

کنفرانس امنیت و دین با حضور رهبران مسلمانان روسیه، ترکیه، قزاقستان و قرقیزستان و همچنین نمایندگان مجلس قرقیزستان و ارگان‌های دیپلماتیک، نمایندگان سازمان‌های دولتی و غیردولتی و شورای رهبران مذهبی اروپا امروز در بیشکک آغاز به کار کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار