امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36666
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «چاینادیلی»، روز سه‌شنبه هفته جاری، ده‌ها نفر از معترضان به سیاست‌های دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «چاینادیلی»، روز سه‌شنبه هفته جاری، ده‌ها نفر از معترضان به سیاست‌های دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در استفاده از حملات هواپیماهای بدون سرنشین به رهبری «مدآ بنجامین» بنیانگذار جنبش «کدپینک» در مقابل مرکز همایش‌های «والتر ای» در «واشنگتن دی سی» تظاهرات برپا کردند.

تجمع‌کنندگان در واقع به استفاده بی‌شمار دولت اوباما از هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین زندان گوانتانامو اعتراض داشتند.

طبق گزارش دفتر روزنامه‌نگاری تحقیقی که حملات هواپیماهای بدون سرنشین را دنبال می‌کند، حدود 411 تا 890 غیرنظامی که 168 تا 197 نفر از آنها را کودکان تشکیل می‌دهند در بین 2 هزار و 548 تا 3 هزار و 549 نفری هستند که در 370 حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان از ژوئیه 2013 کشته شدند و بعلاوه یک‌هزار و 177 تا یک‌هزار و 480 نفر نیز زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، دولت اوباما مجوز 318 حمله هواپیمای بدون سرنشین در پاکستان را صادر کرد و 52 حمله نیز در هشت سال دوران ریاست‌جمهوری «جرج بوش» صورت گرفت.

«بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل روز سه‌شنبه در اسلام‌آباد پاکستان حملات هواپیماهای بدون سرنشین را محکوم کرد و گفت که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین همچون هر سلاح دیگری باید بر طبق ضوابط و قوانین بین‌الملل باشد.

دولت اوباما در حالی به سیاست استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین خود ادامه می‌دهد که بسیاری از نمایندگان کنگره نیز به این سیاست‌ اوباما بدون آنکه کنگره را در جریان قرار دهد، معترض هستند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا ظرف دو هفته قبل از شنبه گذشته، 9 حمله هوایی به یمن کرده است و 37 نفر در این حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شدند.

طبق نظرسنجی‌های موسسه پیو که ماه گذشته انجام گرفت، اکثر مردم خارج از آمریکا مخالف حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا هستند و 61 درصد از آمریکایی‌ها از این سیاست دولت کشورشان حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها