امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36672
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، یک منبع اطلاع رسانی سوری گفت: خبرها درباره استفاده از سلاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، یک منبع اطلاع رسانی سوری گفت: خبرها درباره استفاده از سلاح شیمیایی در منطقه الغوطه اصلا صحت ندارد و آنچه شبکه های تلویزیونی الجزیره و العربیه و اسکای نیوز و سایر شبکه های سهیم در ریختن خون ملت سوریه و حمایت از تروریسم منتشر می کنند، صحت ندارد.

این منبع اطلاع رسانی سوریه این تلاش های رسانه های یاد شده را تلاشی برای منحرف کردن کمیته تحقیق سازمان ملل درباره سلاح های شیمیایی از انجام ماموریتش دانست.

شنبه گذشته تیمی متشکل از 20 نفر از کارشناسان تسلیحات شیمیایی سازمان ملل وارد دمشق شد. این هیئت قرار است در این سفر سه مورد از حملات شیمیایی صورت‌گرفته در سوریه را مورد بررسی قرار دهد. یکی از این موارد حمله شیمیایی است که در «خان‌العسل» رخ داد.

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز تأکید کرد که با این گروه همکاری کاملی خواهد داشت.

شبکه خبری «اسکای نیوز»، به نقل از منابع معارضان سوری مدعی شد که در حمله شیمیایی ارتش سوریه به مناطق «ترما» و «زملکا» و «جوبر» در غوطه الشرقیه در در ریف دمشق صدها نفر کشته و زخمی شده‌اند که تعدادی زن و کودک در میان قربانی‌ها حضور دارند.

شبکه خبری «راشا تودی» نیز گزارش داد که فعالان سوری مدعی شده‌اند دست کم 430 نفر در حملات شیمیایی ارتش سوریه کشته شده‌اند و این در حالی است که شاهدان عینی در گفت‌وگو با خبرنگار این شبکه این ادعا را رد کرده‌اند.

«احمد صوان» کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با راشا تودی تأکید کرد که ادعاهای معارضان سوری درباره حملات شیمیایی ارتش ساختگی است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها