امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36707
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 41
محمدجواد ظریف در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خانم اشتون اظهار تمایل کرد برای ورود به بحث هسته‌ای و ما هم تاکید کردیم ...

محمدجواد ظریف در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خانم اشتون اظهار تمایل کرد برای ورود به بحث هسته‌ای و ما هم تاکید کردیم رسیدن به راه حل دشوار نیست.

وی در عین حال تاکید کرد که دستیابی به راه حل این موضوع در گرو این است که طرف مقابل بر اساس شناسایی حقوق مردم ایران و رفع هرگونه نگرانی از اینکه برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح‌آمیز است، به یک راه‌حل برسد.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص انتقال مسئولیت پرونده هسته‌ای از شورای عالی امنیت ملی به این وزارتخانه اظهار داشت: تصمیمی در این خصوص از سوی رئیس‌جمهور به ما ابلاغ نشده است.

ظریف افزود: این موضوع از مواردی است که رئیس‌جمهور باید مشخص کند که هنوز تصمیمی نگرفته‌اند.

وی درباره سفر روحانی به نیویورک و قرقیزستان توضیح داد که هنوز رئیس‌جمهور تصمیمی برای شرکت در اجلاس سازمان ملل اتخاذ نکرده اما برنامه‌ریزی مقدماتی برای این سفر انجام شده است.

وزیر امور خارجه گفت:‌ اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای برای ما اهمیت زیادی دارد و آقای روحانی در این اجلاس شرکت خواهد کرد.

ظریف افزود: در کنار این اجلاس قرار است دیدارهایی با مقامات مختلف کشورهای شرکت کننده انجام شود که از جمله مذاکرات مهم ما با آقای پوتین خواهد بود.

وی درباره تحولات سوریه نیز، اظهار داشت: هر گونه دخالت خارجی در سوریه فقط به برادرکشی و خونریزی منجر خواهد شد  و نگرانی را از فرقه‌گرایی و افراط به کل منطقه افزایش می‌دهد.

ظریف تاکید کرد: برای حل موضوع سوریه نیاز است که با یک دید بازتر نسبت به این موضوع تصمیم‌گیری شود.

وزیر امور خارجه تغییر و تحول در این وزارتخانه را نیز یک روند عادی توصیف کرد و توضیح داد: تغییر و تحول در وزارت خارجه هر ساله صورت می‌گیرد چرا که یک سوم نمایندگی‌های ما تغییر می‌کند.

ظریف تصریح کرد: انتخاب سفرا در وزارت خارجه چرخش دارد اما این بار تنها به دلیل تغییر دولت دو ماه این کار به تعویق افتاده که در این زمینه سریع‌تر تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس اعلام کرد که هنوز نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تعیین نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها