امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36709
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره رونق بخش گردشگری اظهارداشت: ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره رونق بخش گردشگری اظهارداشت: گردشگری به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم می‌شود، درباره گردشگری خارجی هم دو برنامه وجود دارد که گردشگر غیر ایرانی را به ایران بیاوریم و دیگری هم گردشگران ایرانی به کشورهای دیگر بروند.

وی گفت:‌ به نظر من مهم این است که جهت گیری اصلی گردشگری به این سمت باشد که گردشگری صرفاً یک مسئله اقتصادی نیست و بلکه یک مسئله فرهنگی است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افزود: آنچه که در بخش گردشگری داخلی مهم است این که ما یک نوع وفاق ملی را از طریق فعالیت های مربوط به گردشگری ایجاد کنیم یعنی توجه بدهیم به مردم و برنامه ریزان سازمان که این امر بیش از آنچه که اقتصادی باشد، فرهنگی است و درباره گردشگری خارجی هم به اعتقاد من باید توجه کنیم که ممکن است گردشگری همراه خود منابع مالی و اشتغال ایجاد کنیم، اما اصل در گردشگری خارجی هم معرفی فرهنگ و زیبایی های کشور ماست.

نجفی تاکید کرد: بنابراین در مجموع رویکرد آینده ما این خواهد بود که گردشگری نه صرفاً اقتصادی بلکه فرهنگی خواهد بود و ما تلاش خواهیم کرد فرهنگ را در پایه اقتصاد قربانی نکنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در ادامه با تاکید بر حضور بخش خصوصی در این حوزه اظهار داشت: کار گردشگری باید از طریق بخش خصوصی و تصدی گری آن صورت بگیرد اما برنامه ریزی های کلان و تعیین جهت گیری های کلان و نظارت بر این فعالیت های از طریق سازمان به نحو مطلوبی دنبال شود تا به هدف مورد نظر رسیم.

وی همچنین درباره بحث حفاظت از میراث فرهنگی کشور هم گفت: یکی از مواردی که شاید در سالهای اخیر توجه کافی به آن نشده است، امر پژوهش در حوزه میراث فرهنگی است و بیش از آنکه به پژوهش توجه شود به عرضه این میراث توجه شده است و مقداری هم بعضی از مسائل جنبه نمایشی و تبلیغاتی پیدا کرده است که امیدواریم آن عمقی که لازمه کار میراث فرهنگی است، بتوانیم در سازمان ایجاد کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها