امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3672
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 115
مهدی گلشنی عضو شورای انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اولویت‌های فرهنگی ...

مهدی گلشنی عضو شورای انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اولویت‌های فرهنگی دولت آینده به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ به وقوع پیوست همه کشور درگیر جنگ شد.

وی افزود: جنگ که به پایان رسید مسائل اقتصادی و سیاسی اولویت پیدا کرد و متاسفانه از آن زمان تا به حال فرهنگ مظلوم واقع شد.

گلشنی ادامه داد: مهمترین عامل پیشرفت در ابعاد گوناگون علمی و سایر ابعاد توجه به فرهنگ است. فرهنگ فراموش شده است و به این دلیل فرهنگ جامعه ما آش شله قلمکاری است که نه اسلامی است و نه غربی.

وی با بیان اینکه حساسیت دولت بعدی هرچه باشد باید فرهنگی باشد، ادامه داد: دولت با اولویت دادن فرهنگی باید به مشکلات فرهنگی بپردازد و بخشی از مشکلات فرهنگی به اخلاق ارتباط پیدا می‌کند.

نویسنده کتاب «قرآن و علوم طبیعت» گفت: متاسفانه خلق‌الله خیلی کم اخلاق را رعایت می‌کنند به گونه‌ای که دانشجو در دانشگاه فقط به آموختن علم اکتفا می‌کند و تربیت نمی‌آموزد. دلیل آن این است که اولویتی به فرهنگ داده نشده است.

وی ادامه داد: وزارت‌خانه‌های مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم تحقیقات و فناوری از وزارت‌خانه‌های حساس هستند. دولت بعدی نخست باید در انتخاب این وزیران دقت کند نخست اینکه خود شخص وزیر شاخصه‌های فرهنگ ایرانی ـ اسلامی را رعایت کند.

استاد دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه دولت با برنامه‌ریزی دقیق، از نخبگان استفاده کند، گفت: اولویت قرار دادن به فرهنگ فقط با تکرار لفظ فرهنگ میسر نمی‌شود.

 

وی افزود: در حال حاضر نظم و از خود گذشتگی در جامعه حاکم نیست.

این استاد دانشگاه ادامه داد:‌ کمیسیون آموزش عالی و فرهنگی مجلس در مورد صلاحیت فرهنگی وزیر پیشنهادی دولت باید سختگیری کند.

گلشنی گفت: متاسفانه توجه به مسائل فرهنگی در جامعه ما کمرنگ شده حتی آن بخشی از فرهنگ غربی که به اسلام نزدیک است در جامعه غربی بیشتر از جامعه اسلامی رعایت می‌شود.

وی ادامه داد: اگر مسائل فرهنگی حل شود پیرو آن مسائل اقتصادی و سیاسی نیز حل می‌شود متاسفانه حساسیت‌ها فرق می‌کند امروزه حساسیتی نسبت به فاصله بین فقیر و غنی وجود ندارد.  فقیر هر روز فقیر‌تر و غنی، غنی‌تر می‌شود. تا دغدغه فرهنگی در جامعه افزایش پیدا نکند و مسائل فرهنگی حل نشود سایر مشکلات در بخش‌های دیگر حل نمی‌شود.

انتهای پیام/    
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها