امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36720
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، قنبر موسی‌نژاد ظهر امروز در دیدار با مدیرکل اوقاف استان کردستان در سنندج به حمایت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، قنبر موسی‌نژاد ظهر امروز در دیدار با مدیرکل اوقاف استان کردستان در سنندج به حمایت این نهاد از 200 هزار نفر به صورت مستمر و غیرمستمر در این استان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 54 هزار خانوار نیازمند به صورت مستمر و ماهیانه از خدمات این نهاد در سرفصل‌های مختلف بهره‌مند هستند.

به گفته موسی‌نژاد، کمیته امداد کردستان از 5 هزار خانوار نیز به صورت تک‌خدمتی و چند خدمتی در سطح استان حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: 32 هزار و 500 خانواده زیرپوشش کمیته امداد در کردستان را زنان سرپرست خانوار و 6 هزار و 500 نفر را ایتام زیر 15 سال تشکیل داده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تا کنون 9 میلیارد و 500 میلیون تومان مستمری نقدی به مددجویان زیرپوشش این نهاد در این استان پرداخت شده است.

موسی‌نژاد مردم کردستان را مردمی خیر معرفی کرد که در بحث پرداخت زکات زبانزد هستند به گونه‌ای که استان کردستان طی سال‌های اخیر همواره جزو استان‌های برتر کشور بوده است.

به گفته وی، در سال گذشته بیش از 6 میلیارد و 300 میلیون تومان زکات در کردستان جمع‌آوری شد که مقام دوم کشوری را کسب کردیم.

وی خواستار تعامل بیش از پیش کمیته امداد و اوقاف به منظور رفع مشکلات نیازمندان و مددجویان زیرپوشش این نهاد با بهره‌گیری از ظرفیت موقوفات شد و بیان داشت: ایجاد بستر برای استفاده از زمین‌های وقفی برای احداث مسکن برای نیازمندان نیز اقدام ارزشمندی است که می‌تواند ما را در راستای تحقق اهداف به ویژه در بحث توانمندسازی مددجویان یاری کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان خواستار ایجاد بسترهای لازم به منظور بهره‌مندی دانش‌آموزان و دانشجویان زیرپوشش این نهاد از اماکن مذهبی به منظور تقویت باورهای دینی و مذهبی در بین آنان از سوی اداره‌کل اوقاف استان شد و ابراز امیدواری کرد با تعامل بیش از پیش این دو دستگاه زمینه رفع مشکلات و توانمندسازی نیازمندان و محرومین در استان فراهم شود.
انتهای پیام/79002/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها