امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36727
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 85
آناهیتا سنائی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: واکسن‌های قبل از مدرسه به واکسن‌های ثلاث، هپاتیت و فلج اطفال محدود می‌شوند که خود ...

آناهیتا سنائی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: واکسن‌های قبل از مدرسه به واکسن‌های ثلاث، هپاتیت و فلج اطفال محدود می‌شوند که خود واکسن ثلاث شامل سیاه‌سرفه، دیفتری و کزاز است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: چون ممکن است در محدوده سنی چهار تا 6 سال دسترسی به همه کودکان میسر نباشد قبل از ورود به مدرسه، به اجبار همه کودکان باید این واکسن‌ها را تزریق کنند؛ اگر چه همین واکسن‌ها را در سنین شیرخواری دریافت‌کرده‌اند.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان گفت: با تزریق واکسن‌های جدید، واکسن‌های قبلی تزریق شده تقویت می‌شوند و سطح آنتی بادی و ایمنی بدن افزایش پیدا می‌کند.

سنائی ادامه داد: واکسن ثلاث که حاوی دیفتری، سیاه‌سرفه و کزاز است قطعاً باید تزریق شود و تزریق آن هر ۱۰ سال یک‌بار به صورت دوگانه بزرگسال الزامی است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: عارضه موضعی تزریق واکسن ثلاث، تورم، درد و قرمزی در محل تزریق است که با گذاشتن کمپرس سرد در 24 ساعت اولیه به حداقل می‌رسد.

وی گفت: واکسن فلج‌اطفال که به صورت دوز مکمل و خوراکی به کودک داده می‌شود عارضه‌ای ندارد همچنین واکسن هپاتیت B که دوز یادآور است از بدن کودک حفاظت می‌کند و عارضه‌ای در قبال تزریق آن دیده نمی‌شود.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها