امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36740
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العربیه، «زیپی لیونی» وزیر دادگستری و مذاکره‌کننده ارشد اسرائیل در مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العربیه، «زیپی لیونی» وزیر دادگستری و مذاکره‌کننده ارشد اسرائیل در مذاکرات سازش، روز گذشته پیش از آغاز دور دوم این مذاکرات به رادیو اسرائیل گفت: مذاکرات سازش به اتخاذ «تصمیماتی بنیادی» منجر خواهد شد که اثراتی چشم‌گیر بر آینده اسرائیل خواهند داشت.

مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم‌صهیونیستی از هفته گذشته بعد از وقفه‌ای سه ساله رسما در قدس اشغالی آغاز شد. دور مقدماتی این مذاکرات برای تعیین چارچوب گفت‌وگوها یک ماه قبل در واشنگتن برگزار شد. آمریکا تلاش زیادی می‌کند تا این مذاکرات را به سرانجام برساند و بازه‌ای 6 تا 9 ماهه را برای آن تعیین کرده است.

با این حال، لیونی می‌گوید یکی از احزاب حاضر در ائتلاف کابینه اسرائیل با این مذاکرات و اهداف تعیین‌شده برای آن مخالف است. وی اشاره‌ای به این حزب نکرد، اما به نظر می‌رسد «هبیت هیهودی» به رهبری «نفتالی بنت» که از احزاب راست تندرو به شمار می‌آید، مد نظر لیونی باشد.

مذاکره‌کننده اسرائیلی در گفت‌وگوهای سازش می‌گوید با طرف فلسطینی توافق شده که هیچ جزئیاتی از روند مذاکرات رسانه‌ای نشود. هر دو دور گفت‌وگوهای اخیر در محلی نامعلوم در قدس اشغالی برگزار شده است.

اسرائیل دیروز پس از برگزاری دور دوم مذاکرات با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این مذاکرات سازنده بوده و دو طرف برای ادامه مذاکرات توافق کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها