امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36770
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 150
به‌گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا درباره برنامه‌های دولت برای ادامه روند واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به ...

به‌گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا درباره برنامه‌های دولت برای ادامه روند واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی و شیوه واگذاری‌ها اظهار داشت: بنده هم مانند خیلی‌ها نسبت به برنامه خصوصی سازی قبلی نقد دارم.

وی ادامه داد: واگذاری‌ها به بخش خصوصی و واقعی بسیار کم صورت گرفته و عمده واگذاری ها یا به شبه‌دولتی ها بوده و یا در قالب سهام عدالت و رد دیون بوده است.

طیب‌نیا تصریح کرد: در حال تهیه یک برنامه عملیاتی تفصیلی هستیم که بتوانیم سمت و سوی واگذاری ها را به سمت واگذاری به بخش خصوصی واقعی تغییر بدهیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما در کنار آن هم یک برنامه گسترده برای اصلاح فضای کسب‌وکار داریم؛ زیرا در فضای موجود حتی زمینه فعالیت مولد برای بخش خصوصی وجود ندارد.

«به نظر می رسد که بخش خصوصی هم با مشکلات و موانعی مواجه است که مشابه بخش دولتی از یک‌سری عدم ناکارآمدی های مضمن رنج می برد و لذا در کنار واگذاری به بخش خصوصی واقعی برنامه اصلاح محیط کسب‌و‌کار را به‌صورت جدی در دستور کار قرار داده‌ایم».

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه بحث مدیریت کسب منابع هدفمندی یارانه‌ها و مدیریت بودجه سال 92 را از اولویت‌های کاری وزارتخانه متبوعش در ابتدای شروع به‌کار دولت یازدهم عنوان کرد.

وی افزود: هم‌اکنون مشغول فعالیت در این دو حوزه هستیم و روی آنها کار می کنیم.

طیب‌نیا همچنین در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس اعلام کرد که رئیس بانک مرکزی هنوز انتخاب نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار