امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36775
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پنجمین دوره توجیهی، آموزشی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پنجمین دوره توجیهی، آموزشی کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به حج تمتع، 30 و 31 مرداد‌ماه 1392 در سازمان اوقاف و امور خیریه در حال برگزاری است.

بنا بر این گزارش در آغاز برنامه «محمد‌تقی میرزا‌جانی» مسئول دبیر‌خانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن طی سخنانی با اشاره به شرکت بیش از 100 نفر در آزمون حج امسال گفت: طی آزمونی که با حضور بیش از 100 نفر از قاریان قرآن برگزار شد بخش اعظمی از اعضای کاروان که متشکل از 14 قاری، یک حافظ و پنج نفر از گروه تواشیح شمیم بهشت مازندران هستند انتخاب شدند.

میرزاجانی هدف از این سفر را یک سفر تبلیغی دانست و گفت: این سفر یک مأموریت قرآنی است و این امر تکلیف دوستان را سنگین‌تر می‌کند، همچنین این جلسه برای تکمیل اطلاعات اعضای کاروان و انتقال تجربیات گذشتگان به آنان است.

مسئول دبیر‌خانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن در خصوص مدیر اجرایی کاروان گفت: امسال «بهزاد احمدی» مدیر اجرایی کاروان است، وی با شرکت در آزمون، به منظور اعزام انتخاب و از حضور وی برای مدیریت کاروان هم استفاده شده است، علاوه بر وی دو نفر از پیشکسوتان به‌ نام‌های «محمد‌رضا پور‌زرگری» و «محمد‌رضا عنایتی‌مقدم» در کنار اعضا حضور دارند و افراد را از رهنمود‌های خود بهره‌مند می‌کنند.

برنامه‌ها افزایش و سهمیه کاروان کاهش یافته است

میرزا‌جانی با اشاره به کاهش سهمیه کاروان قرآنی گفت: دو سال قبل سهمیه کاروان قرآنی 32 نفر بود که سال قبل به 25 و امسال به 20 نفر کاهش یافت، البته این کاهش سهمیه به دلیل کم شدن کل سهمیه کشور است، این در حالی است که تعداد برنامه‌ها از سال‌های قبل بیشتر شده است.

در ادامه برنامه «سید‌جواد سادات فاطمی» طی سخنانی تلاوت در ایام حج را به دو دسته تقسیم کرد و گفت: در ایام حج شما در محافل ایرانیان و محافل حجاج خارجی شرکت می‌کنید. در محافل ایرانیان توجه به معنا‌گرایی آیات زیاد اهمیت ندارد، اما در محافل حجاج خارجی باید همه نکات را به خوبی رعایت کنید، به عنوان مثال موضوعاتی مانند تطبیق آیات با معنی و رعایت وقف و ابتدا بسیار مهم است، البته موضوع وقف و ابتدا را قاریان مصری هم رعایت نمی‌کنند، اما اگر قاریان ما این کار را بکنند مورد هجمه اعراب قرار می‌گیرند، از این رو در محافلی که حجاج خارجی حضور دارند تلاش کنید یک تلاوت کامل، با رعایت همه اصول و معنا‌گرا ارائه دهید.

وی با منع قاریان از تکرار بی‌دلیل آیات اظهار داشت: تکرار آیات و عبارات به صورت عام امری نادرست است، زیرا تکرار دلیل می‌خواهد، یعنی در برخی از آیات تکرار به دلیل تأکید بر آیه است و در برخی دیگر هم تکرار به دلیل اختلاف قرائت است.

سادات فاطمی با توصیه قاریان قرآن به تلاوت قرآن از حفظ گفت: در محافل قرآنی حج تا حد امکان قرآن را از حفظ بخوانید، زیرا خواندن قرآن از روی کتاب برای ایرانیان خوب نیست.

وی در ادامه قطعاتی از آیات قرآن را برای افراد شرح و توضیح داد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها