امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36795
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در ستاد امر به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین با اشاره به روند اجرای امر به معروف و نهی از منکر طی سال‌های گذشته در بسیج، گفت: با تحول ساختاری سازمان بسیج، ضمن آسیب شناسی روند گذشته، فرآیند جدید امر به معروف و نهی از منکر بسیج در جامعه تدوین و اجرایی شده است.

نقدی با اشاره به ویژگی‌های امر به معروف و نهی از منکر بسیج در جامعه که می‌تواند توسط مردم نیز اجرا شود، اظهار داشت: روش ایجابی به جای روش قهری؛ امر به معروف و نهی از منکر در میان اطرافیان و بعد ناشناسان؛ اجرای امر به معروف و نهی از منکر مردمی و نه از موضع حکومت و امر به معروف و نهی از منکر برای همه معروفات و همه منکرات از جمله آنهاست.

وی با اشاره به وجود دستگاه‌های مختلف در کشور برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر از موضع حکومت اظهار داشت: امروز خلا امر به معروف و نهی از منکر مردمی و ایجابی در جامعه احساس می‌شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین لزوم بررسی معروفات مغفول مانده و منکرات رایج، اولویت بندی و شناسایی عوامل اصلی این منکرات و دستیابی به موثرترین روش‌ها و افراد برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را یادآور شد و افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر در هر محله با این بررسی‌ها می‌تواند بهترین اقدام ایجابی را انجام دهد تا محله‌ها در سطح جامعه اصلاح شود که مردم شاهد تحول محله خود باشند.

وی با اشاره به نمونه‌ها و دستاوردهای بسیار موفق این روش طی مدت کوتاه در جامعه تصریح کرد: با این روش هزاران نفر در مسائل سیاسی و فتنه فقط با صحبت و گفت و گو مواضع خود را اصلاح کردند و بسیاری از بانوان به حجاب برتر روی آورده و خانواده‌های زیادی به صورت داوطلبانه ماهواره‌های خود را جمع آوری کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج برنامه ویژه فرهنگی بسیج برای اماکن عمومی و گردشگری و تفریحی در هر شهر را یادآور شد و بیان کرد: در نقاط مختلف کشور این طرح اجرا می‌شود که هم اکنون در 40 نقطه از سواحل دریای خزر پایگاه‌های فرهنگی بسیج فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر ایجابی توسط اقشار تخصصی بسیج به صورت تخصصی و ویژه برای اقشار مختلف اجرایی شده است.

نقدی توجه به معروفات مغفول مانده در جامعه را مهم برشمرده و تاکید کرد: اگر معروفات مغفول مانده در جامعه مانند حضور در مساجد، زکات، رسیدگی به محرومان شناسایی و برای ترویج آنها اقدام شود، منکرات نیز کمتر خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار