امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3680
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیرماه سال 1384 بود که به‌ پیشنهاد شورای‌ فرهنگ‌ عمومی‌ و برای جلوگیری از ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیرماه سال 1384 بود که به‌ پیشنهاد شورای‌ فرهنگ‌ عمومی‌ و برای جلوگیری از مخدوش‌شدن هویت‌ فرهنگی‌ و تاریخی‌ ملت‌ ایران، شورای‌ عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی‌ روز اخراج‌ پرتغالی‌ها از تنگه‌ هرمز (یعنی 10 اردیبهشت) را به‌ عنوان‌ روز ملی‌ خلیج‌ فارس‌ نامگذاری‌ کرد.

در همین راستا و در اسفند 1388 یعنی در دور سوم سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت دولت، این پیشنهاد مطرح شد که جشنواره سالانه فرهنگی و هنری خلیج فارس در روز ملی آن برگزار شود. این پیشنهاد در سال بعد به صورت استانی محقق شد و از سال 1390 به صورت رسمی نخستین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس کلید خورد.

 

در آیین پایانی این جشنواره که با معرفی برگزیدگان همراه بود، از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نیز به دلیل صیانت از هویت تاریخی خلیج فارس تقدیر شد. در خلال این تقدیر، همایون امیرزاده دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی خلیج فارس پیشنهاد تغییر نام نمادین خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به «خبرگزاری خلیج فارس» را مطرح کرد که موافقت شد.

محمدحسین زیارتی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به این پیشینه، از تغییر هدر (پیشانی) سایت این خبرگزاری در روز ملی خلیج فارس خبر داد و گفت: به مناسبت دهم اردیبهشت و گرامی‌داشت روز ملی خلیج فارس، به مدت 24 ساعت عنوان خبرگزاری «فارس» به «خلیج فارس» تغییر می‌کند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار