امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36801
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، پیام رئیس کل این سازمان به مناسبت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، پیام رئیس کل این سازمان به مناسبت یکم شهریور و روز پزشک به شرح ذیل است: در دین مبین اسلام دانش پزشکی همسان علم دین و از شریف ترین علوم به شمار آمده است.
در کشور عزیز ما نیز،‌ طبابت و طبیب همواره از قداست و احترام زیادی برخوردار بوده و اهمیت و توجه ویژه دیرپای ایرانیان به این علم، سبب شده قله‌های علم پزشکی توسط مشاهیر و دانشمندان برجسته ایرانی در طول تاریخ فتح شود و نام ایران با تاریخ طب گره بخورد.

حکیم ابوعلی سینا یکی از مفاخر علمی و پزشکی تاریخ ایران است که زادروزش مصادف با اول شهریورماه هر سال، روز تجلیل از مقام پزشک و توجه به مسایل و دغدغه‌های آنان است.

به جرات می‌توان گفت در شرایط فعلی نظام سلامت کشور، پزشکان دغدغه‌های شخصی و صنفی را یا فراموش کرده‌اند یا به کناری نهاده و همسو و همصدا با مردم و بیماران، حل سریع مشکلات عدیده و حاد نظام بهداشت و درمان را مطالبه می‌کنند.
بی‌برنامگی، اجرای طرح‌های شتابزده بدون سیاستگزاری‌های مناسب و کارشناسی، کمبود اعتبارات، بوروکراسی اداری، سیاست‌زدگی و دوری از واقع بینی‌های نظام سلامت به عنوان رویه‌های غلط مزمن که مدت‌هاست گریبان ساختار سلامت کشور را گرفته، هم بیماران را سرگردان کرده و هم عموم جامعه پزشکی را ناتوان از التیام دردها کرده است.

البته با انتخاب شایسته دکتر روحانی به عنوان ریاست جمهوری و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و نیز انتصاب شایسته هاشمی قاضی‌زاده بر کرسی وزارت بهداشت، امید به اصلاح امور با بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت بالای جامعه پزشکی ایثارگر و دلسوز کشور، برای برگرداندن آرامش به نظام سلامت و کاهش دغدغه‌های مردم در حوزه دارو و درمان افزایش یافته است.

اینجانب به نمایندگی از جامعه فرهیخته پزشکی کشور اعلام می‌نمایم که اعضای سازمان نظام پزشکی از هیچ تلاش و کوششی در جهت حرکت به سوی نظام سلامت ایده‌آل و شایسته مردم عزیز کشور دریغ نمی‌نمایند و امیدوارم که با اقدامات مناسب دولت تدبیر و امید، به زودی شاهد کاهش مشکلات بیماران و ارایه‌دهندگان خدمات حوزه سلامت و تحقق اهداف عالی نظام در حوزه سلامت که در رهنمودهای مقام معظم رهبری و متعاقب آن، برنامه پنجم توسعه کشور مورد تأکید قرار گرفته، باشیم.

در پایان، ضمن تبریک مجدد روز پزشک به همکارانم در جامعه پزشکی کشور و آحاد مردم جامعه، آرزوی توفیق و سربلندی ایشان در انجام وظایف و مسئولیت‌هایشان محوله را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها