امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3682
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد صبح امروز در یک نشست خبری در مشهد اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد صبح امروز در یک نشست خبری در مشهد اظهار کرد: شعارهای عدالت خواهی، رویارویی با زیاده‌خواهی نظام سلطه، دفاع از ملت فلسطین، حضور در میان توده‎‌های مردم و پرهیز از رفتار اشرافی‌گری از جمله شعارهای مناسب دولت نهم بود که باید این شعارها پاس داشته و برجسته شود.

وی با اشاره به اینکه نقش دولت و سبک مدیریت و سبک زندگی دولتمردان به ویژه دستگاه اجرایی، مدیران خرد، میانه و کلان و نهادینه شدن ارزش‌های دینی نقش بزرگی دارد، ادامه داد: دولت می‌تواند با اصلاح سبک مدیریت خود، در ارتقای گفتمان دینی در جامعه نقش مهمی ایفا کند.

ابوترابی فرد ابراز کرد: ارتباط با نخبگان حوزوی و دانشگاهی و شخصیت‌های برجسته دینی باید در دولت آینده ارتقاء پیدا کند و متاسفانه این موضوع را در این دولت شاهد نبودیم.

وی با اشاره به قسمتی از سخنان اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با تهذیب اخلاق و دوری از حواشی گفت: رابطه معناداری بین اخلاق و نپرداختن مباحث حاشیه‌ای وجود دارد و اگر گفتمان مبتنی بر اخلاق در جامعه و نهاد اجرایی نهادینه شود، به طور قطع مسایل کلیدی و اصلی در متن قرار می‎گیرند.

وی در مورد تکثر کاندیداهای اصولگرا نیز افزود: امیدوارم با نقشه راهی که اصولگرایان با توجه به مرجعیت دو نهاد کلیدی مدرسین حوزه علمیه و جامعه روحانیت مبارز تعریف کرده‌اند، به اجماع قابل قبولی در مورد فردی مناسب برسند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بصیرت سیاسی و اراده ملت ایران می‌تواند هر مشکلی را حل نماید، تصریح کرد: ظرفیت‌های متراکم نظام برای برون رفت از چالش‌های اقتصادی، چالش‌های منطقه یورو و آمریکا در عرصه اقتصاد و رویارویی با رویدادهای سیاسی جنوب غربی آسیا، آمریکا و متحدانش را در موضع انفعال قرار داده است و در همین راستا باید نظام و دولت آینده با افزایش سطح اقتدار سیاسی، در سایه تحکیم مولفه‌های وحدت ملی و انسجام اسلامی وارد مذاکره شود.

وی تخصیص ندادن 30 درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید را بزرگ‌ترین ایراد اجرای این قانون دانست و افزود: متاسفانه این 30 درصد به بخش تولید اختصاص پیدا نکرد و امیدواریم با اجرای درست قانون هدفمندی یارانه‌ها، راه برای برون رفت از تنگناها هموار شود.

وی رسیدن به اقتصاد بزرگ را دور ندانست و افزود: می‌توان با انتخاب مدیر مناسب، متناسب کردن دولت با وظایف حاکمیتی و سپردن امور تصدی‌گری به بخش‌های غیر دولتی، نظارت صحیح، اراده جدی بر کاهش قطع درآمدهای حاصل از فروش نفت در دوگام، استفاده از منابع برای حمایت از تولید و فراهم کردن زمینه هدایت منابع بانکی کشور به سمت تولیدی که ارزش افزوده بالایی دارد، می‎‌توان به اقتصادی پویا و بزرگ دست یافت.

وی در رابطه با کاندیداتوری احتمالی افرادی منتسب به دولت اظهار کرد: با توجه به اینکه دولت خود مجری انتخابات است و برای اینکه از اتهام و آسیب در امان بماند، شایسته است فردی به عنوان کاندیدا از طرف دولت معرفی نشود.
انتهای پیام/70005/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار