امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36841
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعلی سبحانیان، دبیر اجرایی همایش با اعلام این خبر گفت: همزمان با برپایی این همایش که مقارن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعلی سبحانیان، دبیر اجرایی همایش با اعلام این خبر گفت: همزمان با برپایی این همایش که مقارن با سالروز تولد محمدبن زکریای رازی و روز داروساز برگزار می‌شود، جشن روز داروسازی با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی، مدیران عالی رتبه وزارت بهداشت، داروسازان و مدیران شرکت‌های تولیدکننده، واردکننده و توزیع‌کننده دارو نیز برگزار و در آن از سه تن از پیشکسوتان داروسازی کشور تجلیل شده و به رتبه‌های اول دانش‌آموختگان دانشکده‌های داروسازی کشور، هدایایی اعطا خواهد شد.

وی هدف از برپایی همایش‌های انجمن علمی داروسازان را ضرورت به روز کردن اطلاعات آنان به دلیل گسترش و توسعه فن‌آوری در زمینه تولیدات دارو از یک‌سو و از سوی دیگر روش‌های نوین درمانی عنوان کرد و گفت: انجمن علمی داروسازان ایران هر سال محوری را به عنوان موضوع اصلی همایش خود انتخاب می‌کند که تازه‌های درمانی بیماری‌های قلبی، تنفسی و هورمونی و روش‌های نوین درمان این بیماری‌ها در راستای تقویت حرفه‌گرایی داروسازان به عنوان موضوعات محوری این همایش سه روزه انتخاب شده است.

سید حمید خوئی، رئیس انجمن علمی داروسازان ایران نیز در مورد علت انتخاب این سه موضوع به عنوان موضوعات محوری دوازدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران، گفت: از آنجا که بیماری‌های قلبی – عروقی و مرگ ناشی از آنها به عنوان اولین عامل مرگ و میر شناخته می‌شود و از طرف دیگر کاهش سن سکته‌های قلبی در کشور به دلیل عواملی همچون استرس ناشی از شهرنشینی، صنعتی شدن، آلودگی هوا و ... تازه‌های بیماری‌های قلبی – عروقی به عنوان محور اول همایش امسال انجمن علمی داروسازان ایران انتخاب شده است.

وی ادامه داد: به دلیل شیوع علامت‌های تنفسی نظیر سرفه و آب‌ریزش بینی در برخی از ماه‌های سال و اینکه آسم همچنان به عنوان یکی از بیماری‌های اصلی تهدید‌کننده سلامت جوامع بشری و کاهش‌ دهنده کیفیت زندگی بیماران شناخته می‌شود، تازه‌های درمانی بیماری‌های تنفسی به عنوان محور دوم این همایش برگزیده شده است.

خوئی تصریح کرد: از آنجا که بیماری دیابت به عنوان یک اختلال هورمونی و متابولیک از جمله بیماری‌هایی است که با وجود توسعه چشمگیر خدمات بهداشتی – درمانی و پیشرفت‌های شگفت‌آور دانش پزشکی به دلیل تغییر سبک زندگی، مصرف غذاهای آماده (فست‌فودها) کم تحرکی، چاقی و ... در جوامع بشری از جمله جامعه ما در حال گسترش است، تازه‌های درمان اختلالات هورمونی به عنوان سومین محور دوازدهمین همایش انجمن علمی داروسازان انتخاب شده است.

سبحانیان نیز در ادامه گفت: در حاشیه این همایش بیش از 50 شرکت داروسازی که در زمینه‌های تولید و واردات دارو، مکمل‌های دارویی و محصولات بهداشتی – آرایشی فعالیت دارند به عرضه جدیدترین محصولات خود خواهند پرداخت.

وی افزود: همچنین همزمان با برپایی این همایش و در مراسم بازآموزی، سخنرانی‌هایی در قالب پنل‌های گفت‌ و شنود برگزار شده که در آن داروسازان در مورد موضوعات شایع این رشته، پرسش‌های خود را با استادان داروسازی و پزشکی در میان خواهند گذاشت.

دبیر اجرایی دوازدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران ابراز امیدواری کرد: با توجه به حضور احتمالی وزیر بهداشت و دیگر مسئولان نظام سلامت در این همایش انتظار می‌رود، طی روزهای برپایی همایش، سیاست‌های موجود نظام دارویی و مسایل روز صنعت دارو از قبیل چالش‌های نظام‌ دارویی کشور مطرح و راهکارهای علمی از سوی این وزارتخانه با تعامل داروسازان ارایه شود.

وی گفت: این همایش که هر ساله مورد استقبال جامعه پزشکی به ویژه داروسازان قرار می‌گیرد، امسال دارای 18 امتیاز بازآموزی غیرمدون است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها