امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3686
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ‌ زاده رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دیدار با آیت‌الله ایمانی نماینده ولی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ‌ زاده رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دیدار با آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از این شهر به عنوان یک پایگاه مذهبی برجسته در ایران اسلامی یاد کرد که به برکت بارگاه ملکوتی حضرت شاهچراغ و بزرگان ادب فارسی، مرکز نشر معارف و فرهنگ و ادب در سراسر جهان شده است.

وی به قدمت حوزه علمیه در استان فارس اشاره و توسعه آن را در کنار دانشگاه‌ها از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: نقش روحانیت این استان فراتر از محدوده جغرافیایی استان سرمایه‌ای برای کل کشور به ویژه جنوب ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

رئیس پیشین بنیاد ملی نخبگان با اشاره به وجود دانشگاه‌های متعدد در این استان بر ضرورت تعمیق ارتباط و همفکری و همدلی دانشگاهیان و دانشجویان با روحانیت تأکید کرد.

وی رشد چشمگیر علمی و فناوری کشور در سال‌های اخیر این پیشرفت‌ها را از برکات و معجزات انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: با وجود پیشرفت‌های علمی چشمگیر کشور که مرهون توجه ویژه به علم و دانش است، هنوز مشکلات و کاستی‌هایی خصوصا در حوزه آموزش عالی کشور وجود دارد، از جمله هزینه‌های سنگینی که برای تحصیل در دانشگاه‌ها به خانواده‌ها در بسیاری از دهک‌های پایین تحمیل می‌شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تأمین هزینه‌های آموزش، سلامت و تحقق رفاه عمومی وظیفه دولت در تمام کشورهاست که متأسفانه در کشور ما در حوزه آموزش و حوزه سلامت بخش قابل توجهی از هزینه‌ها بر عهده مردم است که لازم است برای اصلاح این وضع اقدامی اصولی صورت گیرد.

حضرت آیت‌الله ایمانی امام جمعه شیراز نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار بیان داشت: موقعیت ویژه استان فارس توفیق خدمت بیشتر را برای مسئولان استان فراهم کرده است، به طوری که مجموعه‌ای که در استان فارس به ویژه شیراز کنار هم قرار گرفته‌اند، در جای دیگری از کشور نداریم.

وی با اشاره به گسترش فزاینده مراکز علمی و دانشگاهی در استان فارس گفت: استان فارس از لحاظ نخبه‌پروری و شمار نخبگان در رتبه دوم کشور قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: توجه به علم و علم‌آموزی در اسلام به حدی است که در روایات و احادیث ما مرتبه کسب علم از خواندن ادعیه و احیای شب قدر بالاتر است و بزرگان علمی ما مانند علامه حلی و علامه طباطبایی تمام وقت خود را صرف علم و آموزش و تدوین کتاب‌های اسلامی کرده‌اند و حتی در سفر و طی مسیر از نوشتن باز نمانده‌اند.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به حضور خود در دانشگاه شیراز از اوایل انقلاب گفت: عمده دانشجویانی که در گذشته به دانشگاه شیراز راه می‌یافتند از طبقات مرفه اجتماع بودند و مستضعفان در این دانشگاه جایی نداشتند، اما به برکت انقلاب اسلامی و گسترش دانشگاه ها امکان دسترسی تمام اقشار به آموزش عالی فراهم شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها