امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36865
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «راویل گینودین» رئیس نهاد مسلمانان روسیه، در چارچوب کنفرانس بین‌المللی دین و امنیت در قرقیزستان در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «راویل گینودین» رئیس نهاد مسلمانان روسیه، در چارچوب کنفرانس بین‌المللی دین و امنیت در قرقیزستان در پاسخ به سوال چرایی بی ثباتی اوضاع سیاسی در کشورهای مسلمان، عامل دخالت خارجی را دخیل دانست.

وی گفت: این یک روند خطرناکی است که اروپا و یا یک کشور قدرتمند بخواهد نظرات و عقاید خود را بر مردم کشور دیگر تحمیل کند اگر این کار را کرد، نتیجه همان می‌شود که ما امروز شاهد وقایع تاسف باری در این کشورها هستیم.

وی تاکید کرد: مردم باید خودشان سرنوشت خودشان را تعیین کنند و یک کشور و یا یک قدرت دیگر حق ندارد عقاید و نظرات خود را تحمیل کند.

وگینودین با اشاره به حوادث کشورهای عربی پس از تحولات 2 سال گذشته گفت ما معتقدیم که مردم مصر، سوریه، لیبی، تونس باید خودشان برای سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند اگر کشوری در این مناطق بخواهد دخالت کند و نظرات خود را آنجا ایجاد کند این یک روند خطرناکی است.

وی با توجه به حوادث مصر تصریح کرد: اولویت اول، پایان دادن به ظلم و خاتمه خونریزی در مصر است و سپس بایستی امیدوار باشیم خرد جمعی با ایجاد نظامی سیاسی مورد قبول همگان، آرامش واقعی را به چنین کشورهایی بازگرداند.

در کنفرانس دین و امنیت که به ابتکار دولت قرقیزستان در حال برگزاری است، «راویل گینودین» رئیس نهاد مسلمانان روسیه، «مخمد گرمز» معاون مفتی ترکیه، «ارژان مایامیراف» مفتی اعظم قزاقستان،«سیدمکرم عبدالقادرزاده» مفتی تاجیکستان و هیئت‌هایی از شورای رهبران مذهبی اروپا، مقامات نهادهای دینی و نمایندگان رسمی قرقیزستان حضور دارند.

هدف از برگزاری این کنفرانس یک‌روزه تبادل تجربه و آشنایی با راهکارهای کشورها در امر ایجاد زمینه مکالمه با جوامع مذهبی و بحث در مورد هماهنگی فعالیت‌های بین‌مذهبی است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها