امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36869
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سانا، ارتش سوریه طی عملیات «خلوتگاه تروریست‌ها» در منطقه‌ای در اطراف «ادلب» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سانا، ارتش سوریه طی عملیات «خلوتگاه تروریست‌ها» در منطقه‌ای در اطراف «ادلب» گروهی از شورشیان را دستگیر کردند که سلاح‌های اسرائیلی را به همراه داشتند و گذرنامه خارجی داشتند.

گروهی از افراد مسلح به یک ایست بازرسی ارتش سوریه در روستای «الحمیدیه» حمله کردند اما در عملیات نیروهای ارتش سوریه شکست خوردند.

نوع سلاح‌ها و مهمات ضبط شده و ملیت اصلی شورشیان اعلام نشده است.

از طرف دیگر در شرایطی که بازرسان آژانس وارد دمشق شده اند، مخالفان سوری امروز مدعی شدند که ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است و سخنگوی ارتش سوریه تأکید کرد که ادعای معارضان سوری درباره استفاده از سلاح شیمیایی کذب محض است و ارتش از سلاح شیمیایی استفاده نکره است.

تیم تحقیقات سازمان ملل که از دو روز قبل وارد سوریه شده، قرار است سه منطقه در این کشور را مورد بررسی قرار دهد. یکی از این مناطق «خان‌العسل» است که دو ماه قبل هدف حمله شیمیایی مخالفان قرار گرفت. تیمی از بازرسان روسی ماه گذشته این منطقه را مورد بررسی قرار داده و اعلام کردند مخالفان از گاز اعصاب «سارین» در این حمله استفاده کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار