امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36880
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس در بیانیه خود تاکید کرد: امروز چهل و چهارمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس در بیانیه خود تاکید کرد: امروز چهل و چهارمین سالگرد جنایت به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی به دست یک تروریست صهیونیست به نام " دنیس مایکل" است که با حمایت آشکار رژیم صهیونیستی و گروهک های صهیونیستی و در راستای حملات شدید علیه مسجد الاقصی صورت گرفت.

در این بیانیه آمده است: این حادثه در قالب تلاش های بی وقفه رژیم صهیونیستی برای تحمیل واقعیت های موجود از طریق حملات و هتک حرمت مسجد الاقصی و طرح های تخریب آن به منظور احداث معبد کذایی سوم از طریق مذاکرات و صلح خیالی در کنار تداوم طرح های شهرک سازی و یهودی سازی به منظور نابودی و تغییر چهره آثار تاریخی و مقدسات قدس اتفاق افتاد.

حماس افزود: این جنایت شوم با وجود گذشت 44 سال از آن زمان، همچنان گواهی بر حجم جنایت‌های بی وقفه رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی و مسیحی قدس اشغالی است و همواره به عنوان حادثه ای دردناک در حافظه نسل های مختلف فلسطین باقی خواهد ماند و این نسل ها تا آزادسازی کامل مسجد الاقصی و پاکسازی آن از لوث وجود اشغالگران یهودی آرام نخواهند نشست.

در این بیانیه همچنین آمده است:‌ ما در سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد مبارک الاقصی، بار دیگر با مقصد اسراء حضرت رسول و قبله گاه نخست مسلمانان عهد می بندیم که به هر قیمتی که شده زمینه آزاد سازی آنرا فراهم کنیم و در همین راستا بر موارد زیر تاکید می کنیم:

نخست: مسجد الاقصی در دل های فلسطینیان و امت عربی و اسلامی همچنان یک اثر کاملا اسلامی باقی خواهد ماند و ما از نثار هیچ چیزی در راه دفاع و حمایت از آن دریغ نخواهیم کرد تا زمینه آزادی آن از لوث وجود اشغالگران فراهم شود و بی شک، تلاش های رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی و نابودی آثار آن راه به جایی نخواهد برد.

دوم: راهکار مقاومت و پایداری و پایبندی به حقوق و اصول و یکپارچه سازی جبهه داخلی به عنوان بخشی از استراتژی مبارزاتی یکپارچه تنها راه مقابله با رژیم صهیونیستی و طرح ها و پروژه های آن و تحقق هدف آزاد سازی قدس و مسجد الاقصی خواهد بود.

سوم: آشتی ملی فراگیر و اجرای توافقات صورت گرفته به عنوان بسته واحد و همزمان، اولویتی ملی است که ما برای تحقق آن تلاش می کنیم و نسبت به خطر دویدن در پی سراب سازش و مذاکرات بیهوده که ناکارآمدی آنها در حمایت از مقدسات ثابت شده است، هشدار می دهیم.

چهارم: ما به اهالی مقاوم و همیشه در سنگر قدس و حومه آن به عنوان حامیان مسجد الاقصی که همواره سینه خود را سپر دفاع از این مسجد کرده اند و با حملات گروهک های صهیونیستی و نظامیان صهیونیست و تلاش آنها برای هتک حرمت مسجد الاقصی و یهودی سازی آن مقابله می کنند و در قبال آن، در معرض ترانسفر و تبعید هدفمند و تخریب منازل و بازداشت و اعمال فشار و تعقیب قرار می‌گیرند، درود می فرستیم.

پنجم: ما از اقشار مختلف ملت فلسطین در داخل و خارج می خواهیم که به ثبات و پایداری خود در قبال حقوق و اصول ملی ادامه دهند. ما از اقشار مختلف امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهیم که از اهالی قدس و پایداری آنها در سرزمین شان حمایت کنند.

ششم: ما از تمامی رسانه‌های گروهی نیز می خواهیم که به نقش خود در حمایت از مسجد الاقصی و مقدسات فلسطین عمل کرده و واقعیت های مربوط به یهودی سازی بی وقفه قدس و مسجد الاقصی را فاش کنند. این رسانه ها همچنین باید اهمیت مسجد الاقصی و جایگاه آن نزد مسلمانان را مد نظر قرار داده و بطلان و نادرستی ادعاهای صهیونیست ها را که سعی در تحریف واقعیت های تاریخی را دارند، ثابت کنند.

خداوند روح شهدای پاک سرشتی را که با خون خود راه آزاد سازی مسجد الاقصی را ادامه داده اند و به تمامی سنگربانان سرزمین فلسطین و قدس و حومه بیت المقدس درود می فرستیم و اعلام می کنیم که سرانجام این جهاد پیروزی و یا شهادت است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار