امروز : پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36883
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، «آکه سلستروم» کارشناس تسلیحاتی سازمان ملل که در رأس هیئتی از بازرسان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه راشاتودی، «آکه سلستروم» کارشناس تسلیحاتی سازمان ملل که در رأس هیئتی از بازرسان برای تحقیق در مورد حملات شیمیایی به سوریه سفر کرده، با اشاره به آمار بالای مورد ادعای مخالفان دولت سوریه، ادعای اخیر مخالفان در مورد حمله شیمیایی به منطقه «الغوطه» را «مشکوک» توصیف کرد و گفت باید در این مورد تحقیق شود.

مخالفان دولت سوریه از صبح امروز تصاویری را در فضای مجازی و چند شبکه عربی منتشر کرده و مدعی حمله شیمیایی دولت سوریه شده‌اند. شبکه «العربیه» در حالی تعداد کشته‌ها را بیش از 1000 نفر اعلام کرده که خبرگزاری‌هایی نظیر رویترز و آسوشیتدپرس به نقل از مخالفان این آمار را زیر صد نفر گزارش و اعلام کرده‌اند که امکان تائید این حمله و این آمارها به صورت مستقل مقدور نیست.

هیئت بازرسان سازمان ملل از دو روز قبل به دعوت دولت سوریه وارد دمشق شده و مقامات دولتی اعلام کرده‌اند که همکاری کامل را با بازرسان انجام می‌دهند. همزمانی مطرح شدن این ادعا و موج رسانه‌ای که به صورتی هماهنگ با مخالفان به راه افتاده، احتمال کذب بودن این ادعا را تقویت کرده است. شبکه اسکای‌نیوز هم با انتشار برخی از فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی، اعلام کرده است که قادر به تائید این فیلم‌ها نیست.

مشاور رسانه‌ای نخست‌وزیر سوریه نیز ادعای مخالفان را رد کرده و گفته است که ارتش اکنون دست بالا را در درگیری‌ها دارد و نیازی به انجام حمله شیمیایی وجود ندارد. وی می‌گوید اطلاعات مستندی وجود دارد که مخالفان و گروه‌هایی چون جبهه‌النصره کارگاه‌های تولید تسلیحات شیمیایی دارند و در حال تولید این تسلیحات هستند.

دو ماه قبل حمله‌ای شیمیایی به منطقه «خان‌العسل» شد که بلافاصله پس از حمله مخالفان دولت را به انجام آن متهم کردند. اما دولت سوریه اعلام کرد مخالفان عامل حمله بوده‌اند. دو هفته قبل هیئتی از بازرسان روسی این منطقه را مورد بررسی قرار داد و اعلام کرد مخالفان از عامل اعصاب «سارین» در این منطقه استفاده کرده‌اند. هیئت بازرسان سازمان ملل هم قرار است از این منطقه بازدید کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار