امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36890
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عربستان خواستار نشست فوری شورای امنیت در ادامه فضاسازی‌های رسانه‌ای شد که دولت بشار اسد را در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عربستان خواستار نشست فوری شورای امنیت در ادامه فضاسازی‌های رسانه‌ای شد که دولت بشار اسد را در آستانه حضور تیم تحقیقاتی سازمان ملل در این کشور به استفاده از سلاح‌های شیمیایی متهم می‌کنند.

عربستان سعودی خواسته است شورای امنیت سازمان ملل چیزی که به ادعای این کشور حمله شیمیایی ارتش سوریه است را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان گفت: «وقت آن است که شورای امنیت مسئولیتش را انجام دهد؛ این شورا باید اختلاف بین اعضایش را کنار بگذارد و با برگزاری نشستی فوری برای صادر کردن قطعنامه‌ای صریح و بازدارنده جهت پایان دادن به این بحران انسانی اعتماد جامعه بین‌الملل را جلب کند.»

معارضان مسلح سوری، در حالی که قرار است بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» وارد دمشق شوند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کرده‌اند.

سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است.

ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدتها پیش در برهه‌های مختلف علیه دولت وی مطرح شده است.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها