امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36892
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 113
به گزاش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بردلی مانینگ، نظامی افشاگر آمریکا به 35 سال زندان محکوم شد. همچنین گزارش شده از ٣٥ سال حبس ...

به گزاش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بردلی مانینگ، نظامی افشاگر آمریکا به 35 سال زندان محکوم شد.
همچنین گزارش شده از ٣٥ سال حبس بردلى منینگ ١٢٩٤ روز بابت مدتى که پیش از دادگاه زندانى بوده کم خواهد شد.

آقای «برادلی مانینگ»، نظامی ۲۵ ساله آمریکایی، متهم به افشای بیش از ۷۰۰ هزار سند محرمانه آمریکا به سایت «ویکی‌لیکس» است.

یکی از اسنادی که این افشاگر فاش کرد ویدئوهایی از حمله بالگردهای آمریکایی به بغداد بود که در اثنای آن ده‌ها نفر از جمله برخی از خبرنگاران خبرگزاری رویترز کشته شدند.

وی همچنین اطلاعاتی از برخی از گزارش‌های رسیده از خط مقدم جنگهای آمریکا در عراق و افغانستان و پرونده‌های مربوط به برخی از زندانیان گوانتانامو که بدون دادگاه در این زندان نگاه داشته می‌شوند را درز داده بود.

چند هفته پیش دادگاه نظامی آمریکا «بردلی مانینگ» را در ۱۹ فقره از 22 مورد اتهام وارد شده، مجرم شناخت.
ویکی لیکس ده ها هزار نسخه از اطلاعات مربوط به جنگ در افغانستان را منتشر کرده است. این وبسایت همچنین هزاران پیام که بین دیپلمات های آمریکایی رد و بدل شده بود را منتشر کرد و باعث شرمساری دولت آمریکا شد.
آقای منینگ به دادگاه گفت که هدف او از درز اطلاعات به سایت ویکی لیکس این بوده که آغازگر بحثی عمومی در باره نقش ارتش و سیاست های خارجی آمریکا باشد.
مقامات می گویند رسیدگی به اتهامات آقای منینگ از این رو در «فورت مید»، ایالت مریلند انجام شد که دادگاه نظامی اش در نوع خود بزرگترین در منطقه واشنگتن است.

اما این منطقه مقر آژانس امنیت ملی است که از محرمامه ترین سازمان های اطلاعاتی در دنیاست و وظیفه اصلی آن نظارت بر مخابرات و فعالیت‌های ماهواره‌ای و کشف رمز است.
  انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها