امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36894
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرشاد رستمی، سرپرست گروه موسیقی آرشاویر با اشاره به اینکه کنسرت شهریورماه این گروه به زبان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرشاد رستمی، سرپرست گروه موسیقی آرشاویر با اشاره به اینکه کنسرت شهریورماه این گروه به زبان کردی است، خاطرنشان کرد: موسیقی کردی نقش بسزایی در تحول موسیقی نواحی مختلف و موسیقی سنتی  کشور دارد، به همین منظور سعی کردیم اصالت قطعات حفظ و با تنظیم جدیدی در کنسرتی تقدیم علاقمندان شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام قطعات فولکلور هستند و برای اولین بار توسط گروه آرشاویر اجرا می شوند، اظهار داشت: علاوه بر قطعات کردی از قطعات لری نیز در کنسرت استفاده شده است و قطعه ساقی نامه نیز به زبان فارسی اجرا می شود.

این هنرمند در خصوص بخش های مختلف کنسرت بیان کرد: کنسرت در دو بخش و سه دستگاه است که در هر دو بخش قطعات کردی و لری اجرا می شود و بخش اول در دستگاه شور و بخش دوم در دستگاه اصفهان و ماهور است.

رستمی اذعان داشت: علاقمندان به موسیقی را برای دیدن کنسرتی متفاوت دعوت می کنم زیرا با وجود سازبندی سنتی ، صداهای ارکستر همانند سایر ارکسترهای سنتی نیست و حتی باس ها به نوعی طراحی شده اند که صدایشان به روزتر، جوان پسندتر و قابل درک تر برای تمام سنین باشد.

گفتنی است کنسرت گروه آرشاویر 7و 8 شهریور ساعت 18:30 در تالار وحدت برگزار می گردد.
انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار