امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3690
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ زاده در جمع دانشجویان فنی مهندسی دانشگاه شهید باهنر شیراز با اشاره به سوابق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ زاده در جمع دانشجویان فنی مهندسی دانشگاه شهید باهنر شیراز با اشاره به سوابق فعالیت‌های دانشجویی خود در دوران انقلاب اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات دانشجویان انقلابی و تشکل‌های دانشجویی تصمیم برای تحول اساسی در دانشگاه‌ها و انقلاب فرهنگی بود که این حرکت ماندگار در نظام جمهوری اسلامی توسط دانشجویان به ثمر نشست.

وی با بیان اینکه از سوی معمار کبیر انقلاب به عضویت ستاد انقلاب فرهنگی منصوب شده بود، افزود: دانشجویان مسلمان با لبیک گفتن به ندای امام (ره)، خود نقش قابل توجهی در جریان انقلاب فرهنگی ایفا کردند و در مقطع تعطیلی دانشگاه‌ها به همراه استادان خود، حضوری مؤثر در برنامه‌ریزی‌ جدید دانشگاه‌ها داشتند.

واعظ زاده با اشاره به گسترش چشمگیر دوره‌های آموزش عالی در کشور به روند شکل‌گیری و اهداف راه‌اندازی دانشگاه‌های غیرانتفاعی پرداخت و خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد این دانشگاه‌ها در بدو امر این بود که کسانی که وضع مالی خوبی دارند، بتوانند با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند تا بدین ترتیب باری از دوش دولت برداشته شود، اما با گسترش این دانشگاه‌ها و توجه خانواده‌ها به تحصیل فرزندان، در حال حاضر حدود 80 درصد دانشجویان در دانشگاه‌هایی تحصیل می‌کنند که باید تمام یا بخش عمده‌ای از هزینه‌های تحصیل خود را بپردازند و در واقع بار بزرگی بر دوش خانواده‌ها گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه دولت، وظیفه قانونی خود را در گسترش‏ تحصیلات‏ عالی‏ رایگان تا سر حد خودکفایی کشور به فراموشی سپرده است، بیان داشت: امروز یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مسئله اشتغال و برنامه‌ریزی برای آینده است که این مهم را می‌توان با گسترش تولید از طریق به کارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها  حل کرد و بر بسیاری از مسائل و نارسایی‌های اقتصادی کشور فائق آمد.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در خصوص شرایط ضروری نامزدهای این انتخابات گفت: اعتقادات راسخ، شجاعت برای تغییر و تحول، اعتماد به نفس، داشتن تصویری روشن از آینده کشور به دور بودن از جنجال‌های سیاسی و حاشیه‌ها، عدالتخواهی عالمانه، توانمندی هدایت ظرفیت‌های موجود علمی و فناوری در جهت تحقق تولید ملی و حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بعضی از شرایط کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: امروز که در حوزه علم و فناوری به پیشرفت‌های چشمگیری رسیده‌ایم باید با برنامه‌ریزی اصولی، نیروهای جوان و خصوصا دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها را در مسیر تولید و خودکفایی اقتصادی فعال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید برای حل مشکلات از نقاط قوت استفاده کنیم و علم و فناوری یکی از نقاط قوت ماست که می‌توانیم آن را به سکوی پرش کشور تبدیل کنیم.

واعظ زاده تصریح کرد: برای رفع مشکلات و ناتوانی‌های موجود نیازمند دولتی مقتدر و قوی هستیم که به دور از جنجال‌ها و مناقشات سیاسی با تمام توان در جهت ساماندهی امور و قرار دادن صحیح حلقه‌های مختلف زنجیره توسعه و پیشرفت کشور در کنار یکدیگر تلاش کند.

وی در عین حال تأکید کرد که به منظور زمینه‌سازی برای تولید باید تبعیض، فساد و بی‌عدالتی را از پیش رو برداریم و البته با سر و صدا و دزد دزد گفتن نمی‌توان جلوی فساد را گرفت.

واعظ زاده با اشاره به درخواست جمعی از دانشمندان و اساتید برجسته و مدیران سابق کشور از وی برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: در صورتی توفیق خدمت در این سمت در نظر دارم تحول اساسی به امور داده و با یک دولت مقتدر و قوی شروع به کار کنم.

وی تصریح کرد که به عنوان نامزد مستقل وارد عرصه انتخابات خواهد شد و در صورت انتخاب برای اداره کشور از همه گروه‌های سیاسی استفاده خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها