امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3691
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 136
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ به مناسبت ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ به مناسبت دوازدهمین سالگرد صدور فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری(مدظله) صادر شد.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:

مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان در روز 28 بهمن‌ماه سال گذشته فرمودند: چند سال قبل از این، بنده درباره‌ فساد اقتصادى، به رؤساى قوا نامه دادم. خب، با فساد اقتصادى مبارزه کنید. به زبان گفتن که مطلب تمام نمی‌شود؛ عملاً با فساد مبارزه کنید. هى بگوئیم مبارزه با فساد اقتصادى. خب، کو؟ در عمل چه کار شد؟ چه کار کردید؟ اینهاست که انسان را متأثر می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: با نگاهی به زندگانی و سیره حکومتی نبی اعظم(ص) و حضرت امیرالمومنین(ع)، در می‌یابیم مسئله عدالت به عنوان یکی از ارکان اصلی حکومت اسلامی می‌درخشد، انقلاب اسلامی ما نیز مقوله عدالت را کانون توجه خود قرار داده است و منویات امام راحل(ره) و خلف صالح ایشان، امام خامنه‌ای(مدظله) همواره لبریز از دغدغه عدالت و درد مستضعفین و خان‌گَزیده‌ها بوده است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در این بیانیه آورده است: انقلاب اسلامی ما حاصل خون دل شیرزنان و رشادت بزرگ مردانی از همین قشر مظلوم است و کماکان در چهارمین دهه از حیات طیبه این انقلاب نیز همان ولی‌نعمتانِ پابرهنه با تمام وجود به یاری اسلام و نظام اسلامی ایستاده‌اند و همواره در آزمون‌های حساس، در جهاد علیه دشمن بعثی و منافقان فتنه‌گر و امثال آن، مستضعفان و رنج‌دیده‌ها در خط مقدم قرار داشته‌اند و این خود نشانگر آن است که اقشار مظلوم و مستضعف، نظام اسلامی را از خود می‌دانند و این مسئله وظیفه مسئولان در استقرار عدالت و استیفای حقوق مظلومان را پررنگ‌تر می‌کند.

این بیانیه ادامه می دهد: در طول سال گذشته وقایعی بر فضای داخلی کشورمان گذشت که به حق قلب هر دلبسته به نظام و انقلاب را به درد می‌آورد. متأسفانه در شرایطی که ملت انقلابی ما در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی بودند و سایه تورم بر دوش اقتصاد ملی سنگینی می‌کرد، فضای حاکم بر رفتار مسئولان نظام اسلامی به جای آنکه صحنه همدلی و یکپارچگی در مقابل مشکلات باشد، ورطه دعوا و مِراء، آن هم در مقابل دیده دشمنان فرصت‌طلب بود.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در این بیانیه تاکید کرده است: این روزها که نظام اسلامی ما در انتظار انتخابات ریاست جمهوری به سر می‌برد، بیم آن وجود دارد که با تشدید فضای جدالی که دامن برخی از سیاسیون کشورمان را گرفته است، انتخابات آتی که می‌تواند بستر حماسه سیاسی ملت باشد، عملاً به تهدید ملی تبدیل شود، به همین روی و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله) مبنی بر هویت مطالبه‌گر جنبش دانشجویی و وظیفه پاسخگویی مسئولان و در چهارچوب فریضه همگانی «نصیحة لأئمة المسلمین» بر آن شدیم تا چند سطری- به هدف یادآوری برخی آرمان‌های بر زمین مانده انقلاب عزیزمان ارائه کنیم.

در این بیانیه، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ خطاب به رؤسای محترم قوای جمهوری اسلامی ایران آورده‌اند: با وجود جایگاه والای عدالت در سیره سیاسی ائمه معصومین(علیهم السلام) که تمامی وجوه عدالت از جمله عدالت اقتصادی و قضائی و اجتماعی را در حد اعلی مورد تأکید قرار می‌دهد و با وجود توجه ویژه انقلاب اسلامی ما به این مسئله، متأسفانه جمهوری اسلامی در عمل و در تقابل با گرگ‌های هار ضد عدالت، از کاستی‌هایی رنج می‌برد، پدیده‌های شومی نظیر معضل آقازادگی و اتفاقات ناگواری مثل فسادهای کلان مالی و... راه نیل به عدالت مرضی الهی را سد کرده‌اند و با کمال افسوس شاخ و برگ این شجره خبیثه در قالب رشوه‌گیری و رانت‌خواری و ناشایست‌سالاری‌های خرد و کلان به سطوح مختلف دستگاه‌های حاکمیتی رسیده است و در این میان خلأها و نارسایی‌های قانونی و فقدان عزم انقلابی برخی مسئولان برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و ضعف ساز وکارهای نظارتی بستر رشد بی‌عدالتی را فراهم کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: البته در این بین نباید از نقش بی بدیل نفوذ و هیمنه مفسدان و عناصر ذی‌نفع در دستگاه‌های قضائی و قانون‌گذاری و اجرایی کشور غافل شویم، مسائلی نظیر تصویب برخی طرح‌های مشکوک، مقابله با بعضی طرح‌های امید بخش(نظیر طرح نظارت بر نمایندگان) و پرداختن به مسائل دست چندم و حاشیه‌ای در مجلس، برخورد سرشار از عطوفت قوه قضائیه با برخی متهمان کلان(نظیر به درازا کشیدن چندین ساله صدور حکم برخی کلاهبرداران و البته نظیر موارد کلان‌تر) در مقایسه با برخورد قاطعانه با هرگونه رفتار مجرمانه‌ای در قبال عده‌ای از آقایان و آقازادگان، عدم وقع بانک مرکزی و دولت به ساماندهی و پیگیری بدهکاران کلان، عدم شفافیت کافی دستگاه‌های اجرایی در مورد صرف بودجه تخصیص یافته، صرف مخارج غیرضروری برای برگزاری برخی مراسمات در شرایط فعلی اقتصادی همگی مسائلی هستند که از داخل پیکره نهادهای تحت مدیریت شما به گسترش فساد دامن می‌زنند و به درست یا نادرست مردم شما را در برابر آنها مسئول می‌بینند.

این بیانیه ادامه می‌دهد: یکی از وجوه تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر عدم برخورد شعاری با مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی، آن است که عدم تطبیق عملکرد ذکر شده شما با شعارها و حرف‌هایتان سبب تخریب و انزوای گفتمان عدالت‌خواهی خواهد شد و برخود با مفاسد اقتصادی موجبات امید اقتصاد سالم و رشد شکوفایی تولید ملی را فراهم می آورد.

در این بیانیه خطاب به رؤسای 3 قوه آمده است: این نامه نه به دلیل تخریب و افتراء علیه حضرات عالی بلکه در راستای ماموریت بسیج دانشجویی و به نیت یادآوری برخی نکات به مسئولان عزیز در سالروز صدور فرمان امام خامنه‌ای(مدظله) در باب مبارزه با مفاسد اقتصادی نگارش یافته است. امیدواریم تا این اقدام، موثر به خیر واقع شود و بی‌صبرانه منتظر پاسخ شما هستیم.

همچنین شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ اعلام کرده است: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری، از همه افرادی که به نوعی احساس تکلیف کرده و در صحنه حاضر شده‌اند توقع می‌رود ضمن اعلام موضع صریح درمورد اصل این فرمان و مشخص کردن نسبت خود با محتوای بند بند آن، در فرصت باقی مانده تا روز برگزاری انتخابات، برنامه روشن و دقیق خود را در راستای جامه عمل پوشاندن به این فرمان تشریح کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها