امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36911
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه الشروق مصر، شورای اداری جشنواره فیلم قاهره تصمیم گرفت دور سی‌وششم این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه الشروق مصر، شورای اداری جشنواره فیلم قاهره تصمیم گرفت دور سی‌وششم این جشنواره را که قرار بود نوامبر آینده برگزار شود را لغو کند.

بنابر این گزارش وزارت فرهنگ مصر در بیانیه‌ای که ساعتی پیش منتشر کرده است اعلام کرد: شورای اداری جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره به ریاست «سمیر فرید» رئیس این جشنواره به اجماع تصمیم گرفت این دوره از جشنواره سال آینده برگزار شود.

بنابر اعلام وزارت فرهنگ مصر، این شورا تصمیم گرفته است که بنای جدیدی را برای برگزاری این جشنواره در طول سال بنیان گذارد و در کنار آن با جشنواره‌های ونیز که پایان آگوست، جشنواره برلین که در فوریه و جشنواره کن که در می برگزار می‌شود همراهی کند.

بنابر این تصمیم سی‌وششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره سپتامبر 2014(تابستان 1393) در این کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس، پیش از این امیر العمری دبیر سابق جشنواره فیلم قاهره گفته بود: با توجه به شرایط سیاسی موجود در مصر جشنواره فیلم قاهره در بین برگزاری با حضور گسترده سینماگران جهان و عدم برگزاری قرار گرفته است. لذا برگزاری جشنواره در نوامبر آینده محل شک است و ممکن است «سمیر فرید» دبیر جدید جشنواره و شورای اداری جشنواره، برگزاری آن را لغو کنند.

بر پایه این گزارش پیش از این و در سال 2011 نیز جشنواره فیلم قاهره به علت حوادث انقلاب مصر لغو شده بود و در سال 2012 سی‌وپنجمین دوره این جشنواره در سکوت کامل برگزار شد.

همچنین پیش از این قرار بود فیلم «گذشته» اصغر فرهادی در افتتاحیه این دوره از جشنواره فیلم قاهره حاضر شود که امیر العمری پس از عزل از دبیری این جشنواره گفته بود: من با فرهادی صحبت کرده بودم و موافقت وی و بازیگران «گذشته» را برای حضور در جشنواره قاهره کسب کرده بودم اما اکنون این مسئله در لیست اولویت‌های جشنواره نیست.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها