امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3693
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه گرامیداشت ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی مدافع مرزها و منافع ملی جمهوری اسلامی است و ما از میهن، ملت و انقلاب اسلامی دفاع می‌کنیم.

وی افزود: آمریکایی‌ها سالهاست که در منطقه حضور دارند و طی 4 دوره ریاست جمهوری این کشور آنها دائما حضور نظامی‌شان را توسعه دادند و عراق و افغانستان را اشغال کردند که در همه جا هم با شکست مواجه شدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در حال حاضر آمریکایی‌ها نیروها و تجهیزاتشان را در کشورهای حاشیه خلیج فارس انبار کرده‌اند و چاره‌ای ندارند. آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال حفاظت از منافع سرمایه‌داری خود هستند.

فیروزآبادی با اشاره به برخی اتهام‌ها به دولت سوریه گفت: اتهام استفاده از سلاح شیمیایی به دولت سوریه مسخره و ساختگی است. این موضوع را از وزیر خارجه آمریکا در مصر پرسیدند و او اظهار بی‌اطلاعی کرد. پس از آن یک ژنرال در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد سوری‌ها از سلاح شیمیایی استفاده می‌کنند و پس از آن وزیر خارجه آمریکا در کشور دیگری آن را تائید می‌کند. پس از آن نیز اوباما می‌گوید که این موضوع تائید شده نیست و نتیجه می‌گیریم این یک عملیاتی روانی علیه دولت سوریه است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: تروریست‌ها که در سوریه می‌جنگند، عناصر جنگ و استکبارند که منافع صهیونیست‌ها را دنبال می‌کنند.

فیروزآبادی در خصوص اینکه آیا آمریکا به سوریه حمله می‌کند یا خیر،‌گفت: آمریکا نه قادر است و نه عملیات نظامی در سوریه انجام می‌دهد. خودشان هم این موضوع را بارها اعلام کرده‌آند. آنها به دنبال فرار از افغانستان هستند حال چگونه در کشور دیگری جنگ را آغاز کنند.

وی تاکید کرد: در همین حال و بدون جنگ هم اداره این ارتش وسیع آمریکا که در دنیا پخش شده کار دشواری است و هزینه‌هایش کمر بودجه آمریکا را می‌شکند. حال اگر جنگ جدیدی ایجاد کنند این هزینه‌ها 10 برابر می‌شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: مردم آمریکا در حال تبدیل شدن به محرومین دنیا هستند و این به دلیل کم عقلی رئیس‌جمهورهای این کشور است.

فیروزآبادی ادامه داد: البته بنای اوباما جنگیدن نیست. او سیاستمدار است و با اینکه بازی استکبار جهانی بازی سلطه‌گری، جنگ و تهدید است حال رئیس‌جمهوری آن را ملایم و تبدیل به جنگ روانی کرده است.

وی تاکید کرد: صهیونیست‌ها می‌خواهند پای آمریکا به آنجا بکشانند زیرا از وضعیت متزلزل خودشان می‌ترسند و می‌خواهند آمریکا را در کنار خود داشته باشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مانور آمریکا در آب‌های جنوبی کشورمان گفت: این مانورها قصه‌های هزار و یک شب است و تبدیل به جنگ نمی‌شود. آمریکایی‌ها یک روز ترکیه و لبنان را به کار گرفتند و امروز به سراغ اردن رفته‌اند.

فیروزآبادی تاکید کرد: ملت سوریه امروز که جنگیده و آب دیده شده است دیگر از تروریست‌ها شکست نخواهد خورد. آمریکایی‌ها می‌خواهند از طریق القاعده مسلمان کشی و ایجاد تفرقه کنند. اما تروریست‌ها قطعا شکست می‌خورند و به کشورهای خود بازمی‌گردند.

وی گفت: امیدوارم غربی‌ها این تروریست‌ها را تجهیز نکنند. زیرا در این صورت آنها به سمت منافع غربی‌ها سرازیر خواهند شد و آن روز روزی است که خنجری که غربی‌ها تیز کرده‌اند بر کمر خودشان فرو می‌رود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: نظام ما نظامی باثبات و مستحکم است و انتخابات در زمان خود با شور و حضور مردم برگزار می‌شود.

فیروزآبادی با اشاره به نقش نخبگان در این عرصه اظهار داشت: نظام و مردم مسیر خود را می‌دانند و اما بخشی از نخبگان به خاطر سواد و تحلیل سیاسی که دارند، گاهی تحت تاثیر منافع و یا محورهای سیاسی قرار می‌گیرند که در این زمان جهت دیدشان با نظام و ملت تغییر می‌کند و می تواند به نظام آسیب می‌زند.

وی ادامه داد: نخبگان باید مسیر حرکت‌شان با ولایت و مردم هماهنگ باشد و بر روی خط مصالح نظام اسلامی، خون شهدا،‌ خواست ملت و افق چشم‌انداز جمهوری اسلامی حرکت کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در این راستا با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شویم، گفت: البته دشمنان جمهوری اسلامی از پیشرفت نظام بسیار عصبانی هستند و از همه ابزارهایشان از نظر جاسوسی، رسانه‌ای، ‌نفوذ، تبلیغی و حیله‌گری برای تحت تاثیر قرار دادن نخبگان استفاده می‌کنند و نخبگان هم باید مراقب این تحریکات باشند.

فیروزآبادی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: همه باید کاندیدایی را که فردی ارزشی، توانمند و دارای قدرت کار باشد، انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: رئیس‌جمهور، رئیس قوه مجریه است نه رییس حرف و سخنرانی. رئیس‌جمهور کار رهبری ندارد بلکه کار اجرایی دارد و بایستی بودجه، طرح‌های عمرانی و ملی را اجرا کنند. او باید دارای قدرت و بنیه اجرایی و عملی باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود:‌ ما نمی‌گوییم رئیس‌جمهور بله قربان‌ گو باشد. او باید ولایت و نظام را قبول داشته باشد و ریل را کج و سیم ترمز را قطع نکند. رئیس‌جمهور بایستی هماهنگ با نظام ولایی حرکت کند.

فیروزآبادی با بیان اینکه رئیس‌جمهور نباید حاشیه‌ساز و خودخواه باشد، گفت: اشتباهی که برخی از رئیس‌جمهورها کرده‌اند، این است که فکر کردند حالا که مثلا 20 میلیون نفر به آنها رای داده‌اند، حیات سیاسی‌شان بر پایه آن است.

وی تاکید کرد: کاندیداهای ریاست جمهوری قول‌ها و شعارهایی را بدهند که در راستای ایفای نقش رئیس‌جمهوری در قانون اساسی و در نظام ولایی باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: مردم خوب تشخیص و رای می‌دهند و ما از آنهایی که به دنبال فتنه، بدخواهی، تخریب، دشمنی و خودخواهی هستند، ترسی نداریم و آمادگی داریم جلویشان را بگیریم و امنیت مردم را حفظ کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها