امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36931
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسکو به حکم دادگاه آمریکا برای نظامی افشاگر اسناد دولت آمریکا به سایت ‌ویکی‌لیکس واکنش نشان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسکو به حکم دادگاه آمریکا برای نظامی افشاگر اسناد دولت آمریکا به سایت ‌ویکی‌لیکس واکنش نشان داد.

مسکو اعلام کرد این حکم معیارهای دوگانه آمریکا در مسائل مربوط به حقوق بشر را نشان می‌دهد؛ مسکو گفته محکومیت بردلی مانینگ به طرز غیرقابل توجیهی سخت‌گیرانه است و این در حالی است که هیچ‌کس بابت جرائمی که او آنها را افشا کرد، مجازات نشده است.

دادگاه نظامی فورت مانینگ امروز، چهارشنبه (30 مرداد) بردلی مانینگ را به اتهام انتشار اسناد محرمانه در سایت افشاگر ویکی‌لیکس به 35 سال زندان محکوم کرد.

آقای «برادلی مانینگ»، نظامی 25 ساله آمریکایی، متهم به افشای بیش از 700 هزار سند محرمانه آمریکا به سایت «ویکی‌لیکس» است.

یکی از اسنادی که این افشاگر فاش کرد ویدئوهایی از حمله بالگردهای آمریکایی به بغداد بود که در اثنای آن ده‌ها نفر از جمله برخی از خبرنگاران خبرگزاری رویترز کشته شدند.

وی همچنین اطلاعاتی از برخی از گزارش‌های رسیده از خط مقدم جنگ‌های آمریکا در عراق و افغانستان و پرونده‌های مربوط به برخی از زندانیان گوانتانامو که بدون دادگاه در این زندان نگاه داشته می‌شوند را درز داده بود.

چند هفته پیش دادگاه نظامی آمریکا «بردلی مانینگ» را در 19 فقره از 22 مورد اتهام وارد شده، مجرم شناخت.

٢٤ سال پیش یک افسر ارتش آمریکا به جرم فروش اسرار دولتى به آلمان شرقى ٣٠ سال حبس گرفت. مانینگ که از اتهام مشابهش تبرئه شد حکم ٣٥ سال گرفت.

ویکی لیکس ده‌ها هزار نسخه از اطلاعات مربوط به جنگ در افغانستان را منتشر کرده است. این وبسایت همچنین هزاران پیام که بین دیپلمات‌های آمریکایی رد و بدل شده بود را منتشر کرد و باعث شرمساری دولت آمریکا شد.

آقای مانینگ به دادگاه گفت که هدف او از درز اطلاعات به سایت ویکی لیکس این بوده که آغازگر بحثی عمومی در باره نقش ارتش و سیاست‌های خارجی آمریکا باشد.

مقامات می‌گویند رسیدگی به اتهامات آقای مانینگ از این رو در «فورت مید»، ایالت مریلند انجام شد که دادگاه نظامی اش در نوع خود بزرگترین در منطقه واشنگتن است.

اما این منطقه مقر آژانس امنیت ملی است که از محرمانه ترین سازمان‌های اطلاعاتی در دنیاست و وظیفه اصلی آن نظارت بر مخابرات و فعالیت‌های ماهواره‌ای و کشف رمز است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها