امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36941
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه سپیده دم چهارشنبه برابر با 21 آگوست عملیات گسترده‌ای را ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه سپیده دم چهارشنبه برابر با 21 آگوست عملیات گسترده‌ای را در مناطق مختلف ریف دمشق به اجرا گذاشتند که علاوه بر سراسر منطقه «غوطه شرقیه»، مناطقی از جنوب دمشق پایتخت سوریه و «غوطه غربیه» را نیز شامل می‌شد.

در این عملیات یگان‌های ارتش سوریه از پشتیبانی یگان توپخانه ارتش نیز بهره می‌بردند و در نتیجه عملیات یگان توپخانه ارتش سوریه علاوه بر انهدام مراکز تجمع افراد مسلح در این مناطق بخش قابل توجهی از تجهیزات نظامی آنها شامل خودروهای مجهز به تیربارهای سنگین و نیمه سنگین و دیگر ذخایر آنها نیز منهدم شد. 

یک منبع آگاه نظامی ارتش سوریه در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که عملیات یگان توپخانه ارتش سوریه در این عملیات از جمله مهمترین و بارزترین بخش‌های عملیات ارتش سوریه را تشکیل می‌داد.

وی افزود: یگان توپخانه ارتش سوریه در این عملیات مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق «دوما» و «حرستا» و «زملکا» و «عربین» و «سقبا» و «مزارع الشیفونیه» و «مزارع العب» را هدف قرار داد و یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه منطقه «السیل» در «حرستا» را مورد حمله قرار دارند و با پیشروی ارتش سوریه ارتش سوریه در این منطقه درگیری‌های شدید و سختی در منطقه «منابع آب» حرستا میان این یگان‌ها با گروه‌های مسلح روی داد.

این منبع نظامی در ادامه توضیح داد که یگان‌های ارتش سوریه با حمایت زره‌ پوش‌های ارتش در چندین محور از جمله «حتیتة الترکمان» و «المرج» در عمق غوطه ادامه دادند تا پیشروی ارتش سوریه در محورهای جدیدی در شمال غربی غوطه شرقی نیز محقق شود.

این منبع آگاه تاکید کرد که یگان‌های ارتش سوریه همچنین چندین عملیات نظامی را در دو منطقه «برزه» و «القابون» در دمشق نیز به اجرا گذاشتند تا در جریان درگیری‌های شدید روی داده نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، ده‌ها فرد مسلح را در مقرها و مراکز تجمع‌شان به قتل برسانند و این صرف نظر از درگیری‌های دیگر یگان‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در «بوستان‌های برزه» و «ضهر المسطاح» در «برز» بود.

اما در جنوب دمشق، پایتخت سوریه این منبع نظامی در ارتش سوریه توضیح داد که درگیری‌های نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح با حمایت و پشتیبانی یگان توپخانه ارتش تا منطقه «المعضمیه» در جوبر ادامه یافت و نیروهای ارتش سوریه در این ارتباط موفق شدند، ضربات سنگینی را به گروه‌های متمرکز در این منطقه وارد کنند که در نتیجه آن ده‌ها فرد مسلح کشته و شمار دیگری زخمی شدند.

این درحالی است که دیگر نیروهای ارتش سوریه نیز موفق شدند، وارد منطقه «السبینه» شده و موفق شدند، بر نقاط جدیدی در این منطقه تسلط پیدا کنند که در جریان درگیری‌های شدید پیش آمده بیش از 50 فرد مسلح کشته شدند و یگان‌ توپخانه ارتش سوریه نیز چندین مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه «خان الشیح» را هدف قرار دادند و ده‌ها فرد مسلح را به قتل رسانده و زخمی کردند.

از سوی دیگر فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه استفاده و به کار گیری سلاح‌های شیمیایی مورد ادعای برخی از رسانه‌های مغرض را رد و تکذیب کردند و این موضوعی است که از سوی «عمران الزعبی»، وزیر اطلاع رسانی سوریه نیز رد و تکذیب شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها