امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36945
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در واکنش به ادعاها و فضاسازی‌های رسانه‌ای که ارتش سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در واکنش به ادعاها و فضاسازی‌های رسانه‌ای که ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در منطقه «الغوطیه الشرقیه» متهم می‌کنند، گفت از گزارش‌های مربوط به استفاده از این سلاح‌ها شوکه شده است.

آقای بان‌کی‌مون این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که معارضان مسلح سوری، در حالی که قرار است بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» وارد دمشق شوند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کرده‌اند.
دفتر رسانه‌ای سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی بان‌کی‌مون اعلام کرده «آکه سلستروم» رئیس تیم تحقیقاتی سازمان ملل در حال بحث و گفت‌وگو با دولت سوریه برای تحقیق درباره ادعاهای استفاده از تسلیحات شیمیایی در این کشور است.
در بیانیه دفتر رسانه‌ای سازمان ملل آمده است: «پرفسور سلستروم با دولت سوریه درباره همه مسائل مربوط به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور، از جمله تازه‌ترین گزارش‌ها مذاکره می‌کند.»
 
سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است. ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش در برهه‌های مختلف علیه دولت وی مطرح شده است.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها