امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36946
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، جوانان فعال سیاسی در مصر با تاکید بر عدم انزوای خود در تصمیم دادگاه برای آزادی حسنی مبارک اعلام ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، جوانان فعال سیاسی در مصر با تاکید بر عدم انزوای خود در تصمیم دادگاه برای آزادی حسنی مبارک اعلام کردند که این اقدام نتیجه طبیعی عدم رسیدن انقلاب به قدرت در این کشور و توطئه رژیم‌های متوالی آن علیه انقلاب و تلاش برای از بین بردن آن است.

إسراء‌عبدالفتاح یکی از فرماندهان حزب الدستور در این رابطه به المصری الیوم گفت که تصمیم برای آزادی مبارک از دستاوردهای عدم رسیدن انقلاب به حاکمیت در این کشور و توطئه شورای نظامی با اخوان المسلمین برای تحویل قدرت به آنهاست.

وی تاکید کرد که جوانان انقلابی در عدم فشار بر دادگاه‌های انقلابی بعد از سقوط رژیم مبارک اشتباه کردند.

إسراء‌عبدالفتاح گفت که جوانان انقلابی به پشت سر بر نمی‌گردند و به نقشه راهی که ملت برای آنها تعیین کرده تا آخرین قدم عمل خواهند کرد و اجازه مانع‌ تراشی‌های دیگر در روند دموکراتیک در کشور را نمی‌دهند.

احمد دومه موسس جنبش جوانان انقلاب عربی تصمیم به آزادی مبارک را نشان از آن دانست که تمام کسانی که به قدرت رسیده‌اند، به دنبال توطئه علیه انقلاب و اهداف و برنامه‌های آن بوده‌اند و به اهداف انقلاب اعتقاد نداشتند.

وی تاکید کرد که شکاف جوانان انقلابی و مشغول شدن با اختلافات به اینجا منجر شد.

عصام الشریف هماهنگ کننده جبهه آزاد بر تغییر مسالمت آمیز هم‌دستی جماعت اخوان المسلمین با رژیم سابق را نتیجه طبیعی تصمیم به آزادی مبارک دانست و تاکید کرد که آزادی مبارک به نفع انقلاب نخواهد نبود.

هیثم الشواف هماهنگ کننده ائتلاف نیروهای انقلابی نیز با دفاع از تصمیم آزادی مبارک مدعی شد که مبارک که هشتاد سال از سنش می‌گذرد، بازداشتش فایده ای نخواهد دشت. البته ممکن است هواداران مرسی از این اتفاق استفاده کرده و تحولات 30 ژوئن را انقلابی از سوی فرزندان مبارک معرفی کنند.

خالد المصری سخنگوی جنبش 6 آوریل نیزدر این رابطه گفت که بعد از دو سال از توطئه‌ها و تخریب انقلاب، آزادی مبارک امری طبیعی است، وی مدعی شد که قصاص دولت مبارک و بعدی‌های وی آینده را از بین نمی برد، چرا که مبارک دیگر نمی تواند حاکمیت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها