امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36947
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش فارس به نقل از المصری الیوم، محمد البلتاجی عضو دفتر اجرایی حزب آزادی و عدالت و از رهبران ائتلاف ملی برای حمایت از مشروعیت گفت که جماعت اخوان ...

به گزارش فارس به نقل از المصری الیوم، محمد البلتاجی عضو دفتر اجرایی حزب آزادی و عدالت و از رهبران ائتلاف ملی برای حمایت از مشروعیت گفت که جماعت اخوان المسلمین همچنان به اعتراضات مسالمت‌آمیز خود پایبند است و وعده داده تا زمانی که مقامات کودتاچی با آن‌ها با خشونت برخورد نکنند، به خشونت متوسل نخواهد شد.

وی در اظهاراتی که سایت خبری اخوان آنلاین منتتشر کرد، آزادی حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر را نشان دهنده چهره قبیح رژیم نظامی در کشور خواند و تاکید کرد که این حادثه بعد از کودتای 30 ژوئن علیه انقلاب مردمی مصر و در پی اقدامات وحشیانه و بی‌سابقه ای روی داد که بسیاری از دستاوردهای انقلاب مردمی ژانویه را از بین برد.

البلتاجی تاکید کرد که در روز چهارشنبه سیاه کودتاچیان تعداد زیادی از تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز را در میدان‌های رابعة العدویة و النهضة کشتند، این تعداد بسیار بیشتر از کشتاری بود که معمر القذافی در لیبی به راه انداخت، بلکه از تمامی کشته‌های مصری‌ها از زمان آغاز کودتا بیشتر بود و چندین برابر کشته‌های تجاوز صهیونیست‌ها به نوار غزه بود.

وی با اشاره به محاصره مساجد و حمله به تحصن کنندگان در آن و به آتش کشیدن برخی کلیساها گفت جنایت‌های ضد انسانی در این زمان در کشور انجام شد که بی سابقه بود و الان نیز تنها روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی در این کشور فعالیت می کنند که زیر سلطه حاکمیت نظامی باشند و مأموریت واحد تمام آنها توجیه وحشی‌گری نظامیان علیه مردم است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها