امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36967
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن ادعا کرده بود جاسوسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن ادعا کرده بود جاسوسی از شهروندان توانسته توطئه‌های زیادی از تروریست‌ها را خنثی کند خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده آژانس امنیت ملی ظرف سه سال اطلاعات مربوط به هزاران ارتباطات اینترنتی که هیچ ارتباطی با تروریسم نداشته‌اند را جمع‌آوری کرده است.

پیشتر، کیت الکساندر، مدیر سازمان امنیت ملی آمریکا، ادعا کرده بود برنامه‌های تجسس و نظارت تلفنی به مقابله با 50 حمله تروریستی در 12 سال گذشته کمک کرده‌اند.

بیش از یک ماه پیش، «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی و کارمند سابق سازمان سیا از برنامه‌های گسترده جاسوسی آمریکا از شهروندان پرده برداشت.

دادگستری آمریکا این پیمان‌کار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) را به جاسوسی، دزدی و تغییر در اسناد محرمانه متهم کرده است.

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی ورایزن (یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا) خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها