امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37004
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در جمع مدیران این سازمان بر اهمیت توجه به مسائل فرهنگی در قوه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در جمع مدیران این سازمان بر اهمیت توجه به مسائل فرهنگی در قوه قضائیه تأکید کرد و افزود: کارکنان نیاز به حفظ و مراقبت دارند و نظارت و کنترل هم به تنهایی چاره ساز نیست بلکه فضای معنوی باید در دستگاه حاکم شود و ظرفیت های معنوی کارکنان ارتقاء یابد.

حجت الاسلام کاظم بهرامی با اشاره به روایتی با بیان این که انسان بهترین ساعات زندگی‌اش را برای عبادت باید قرار بدهد، گفت: هر کارگزار نظام اسلامی اگر نیتش صحیح و مردم در آسایش و آرامش باشند تمام اوقاتش برای خدا است و امیرمؤمنان در عهدنامه مالک اشتر خطاب به این سردار رشید اسلام در نوع تعامل با مردم می فرمایند که بهترین وقت هایت را برای ارتباط با خدا بگذار.

وی افزود: علاوه بر این در روایات آمده که انسان باید ساعاتی را برای تفکر در صنع خدا، محاسبه نفس و گذران امور زندگی قرار دهد.

حجت الاسلام بهرامی ارتقای سطح معنوی و علمی قضات جدید را نیز امری ضروری برشمرد و افزود: این دسته از قضات باید با فضای کاری در دستگاه قضایی از لحاظ معنوی، فرهنگی و علمی آشنا شده و تجربیات قضات قدیمی به آنان منتقل شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تأکید کرد: نگاه ماشینی به قاضی و کارمند صحیح نیست و افراد دارای افکار و‌ استعدادهای گوناگونی هستند که باید توسط مدیران شناخته شوند.

نفوذ دلال‌ها؛ یکی از آفات تشکیلات قضایی

وی یکی از آفات تشکیلات قضایی را نفوذ دلال‌ها برشمرد و افزود: افراد فرصت طلب به انحای مختلف خود را به مجموعه نزدیک کرده و خرج هم می‌کنند لذا باید هشدارهای لازم بدون ایجاد فضای رعب و وحشت به کارکنان داده شود تا هشیار باشند.

توجه ویژه سازمان قضایی به آموزش مسائل حقوقی در یگان ها

حجت الاسلام بهرامی از توجه ویژه مدیران و قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح به آموزش مسائل حقوقی در یگان ها تشکر کرد و گفت: اگر بتوانیم کل نیروها و به خصوص سربازان وظیفه را با مسائل حقوقی آشنا نماییم در فاصله چند سال قشر عظیمی با حقوق خود آگاه شده که علاوه بر محیط های نظامی در کل جامعه نیز مؤثر است.

وی برنامه ریزی آموزشی را در این زمینه مهم دانست و افزود: با هماهنگی فرماندهان، به تناسب هر یگان برنامه‌های آموزشی زمان بندی شده تهیه و از قضات مسلط تر و توانمندتر برای این کار استفاده شود.

استفاده از تأسیس حقوقی حبس با خدمت

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به آثار ناگوار زندان بر استفاده از تأسیس حقوقی حبس با خدمت در محاکم نظامی تأکید کرد و افزود: از این تأسیس مهم استفاده مطلوبی توسط قضات نشده است و مدیران سازمان های قضایی می بایست امکانات اجرای این طرح را با کمک یگان ها فراهم آورند.

حجت الاسلام بهرامی بر مدیریت پرونده‌های مهم در دادسراها و دادگاه‌های نظامی تأکید کرد و افزود: دادستان‌های نظامی و روسای سازمان‌های قضایی مرتب وضعیت رسیدگی به این گونه پرونده ها را پیگیری کنند تا به اطاله دادرسی دچار نشود و یا قاضی به حواشی مختلف نپردازد و تحقیقات کامل  صورت پذیرد.

وی افزود: حتی مجازات سنگین یک مجرم آن هم بعد از چند سال از وقوع جرم تأثیر بازدارندگی اش از مجازات سبک در همان سال های ابتدایی کمتر است.

آخرین وضعیت لایحه آئین دادرسی کیفری نیروهای مسلح

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در خصوص آخرین وضعیت لایحه آئین دادرسی کیفری نیروهای مسلح گفت: این لایحه در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح است و تا یک الی دو ماه دیگر به تصویب شورای نگهبان می رسد و آمادگی لازم برای اجرای این قانون به خصوص در بحث تعدد قضات باید وجود داشته باشد که اقداماتی در این زمینه در سازمان قضایی نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها