امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37009
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رویترز، شورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه اعلام کرد، ضروری است مسئله حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رویترز، شورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه اعلام کرد، ضروری است مسئله حمله تسلیحات شیمیایی در حومه دمشق روشن و شفاف شود. با این حال، شورای امنیت خواستار انجام تحقیقات سازمان ملل درباره این حمله شیمیایی نشد.

ماریا کریستینا پرسوال، نماینده آرژانتین در سازمان ملل بعد از برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت پشت درهای بسته، گفت: نگرانی عمیقی میان اعضا شورا درباره اتفاقات اخیر وجود دارد و همگی معتقدند که باید شفاف روشن شود که چه اتفاقی رخ داده و به علاوه، اوضاع باید به دقت دنبال شود.

بر اساس این گزارش، شورای امنیت احتمالا به خاطر مخالفت روسیه، بیانیه‌ تندی علیه این اتفاق صادر نکند.

روسیه تاکنون چند قطعنامه شورای امنیت علیه نظام سوریه را وتو کرده است. حتی بعد از گزارش روز چهارشنبه درباره رخداد حمله شیمیایی در سوریه، روسیه از موضع دولت دمشق مبنی بر اینکه در این ماجرا نقشی نداشته است، حمایت و سپس اعلام کرد، «به نظر می‌رسد گروه‌های شورشی برای بدنام کردن بشار اسد، این کار را انجام داده‌اند.»

در مقابل روسیه، موشه یعالون، وزیر جنگ اسرائیل چهارشنبه از ادعای گروه‌های شورشی دفاع کرد و مدعی شد، دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده و این نخستین بار نیست که نظام سوریه چنین کاری را انجام داده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها