امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37011
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابراهیم بوبکر کیتا، رئیس جمهور جدید مالی در اولین نطق خود از زمان پیروزی در انتخابات وعده داد که رئیس آشتی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابراهیم بوبکر کیتا، رئیس جمهور جدید مالی در اولین نطق خود از زمان پیروزی در انتخابات وعده داد که رئیس آشتی ملی در این کشور خواهد بود.

کیتا در جمع خبرنگاران در باماکو، پایتخت مالی اعلام کرد که از اولویت‌های سیاستش تحکیم دولت قانون، تقویت ارتش و مبارزه با فساد در این کشور است.

رئیس جمهور جدید مالی گفت: رئیس آشتی ملی خواهم بود آشتی ملی ضرورتی برای روبه رو شدن با خواسته‌های مشروع ملت ماست.

وی افزود: اولین وظیفه خود را از زمان تنفیذ حکم ریاست جمهوری در چهارم سپتامبر گردهم آوردن همه مردان و زنان مالیایی بر محور ارزش‌های اسلام و تسامح (آسان گیری و همزیستی مسالمت آمیز) است ما دموکراسی آرام را بنیانگذاری خواهیم کرد.

بوبکر کیتا تاکید کرد: دوره جدیدی در مالی سرشار از وعده‌ها و چالش‌ها برای ساختن مالی جدید آغاز شده است.

دیوان قانون اساسی در مالی سه شنبه گذشته پیروزی کیتا در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری در این کشور با کسب حدود 78 درصد آرا را تایید کرد.

سومایلا سیسه، رقیب کیتا 22.38 درصد آرا را به دست آورد.

دبیر کل سازمان ملل نیز در تماس تلفنی با رئیس جمهور جدید مالی بر حمایت سازمان ملل از مالی تاکید کرد.

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد بان کی مون در تماس تلفنی با کیتا وعده داد حمایت این سازمان از تلاش‌های دولت مالی برای حل بحران این کشور به ویژه از راه گفت وگو و آشتی ادامه یابد.

بان کی مون همچنین وعده داد که از اجرای توافق هجدهم ژوئن بین دولت مالی و گروه‌های مسلح در منطقه کیدال در شمال مالی و همچنین برگزاری انتخابات پارلمانی حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها