امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37013
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 70
سرتیپ «سامح سیف الیزل»، کارشناس امور امنیتی و استراتژیک مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت: آنچه ...

سرتیپ «سامح سیف الیزل»، کارشناس امور امنیتی و استراتژیک مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت: آنچه در صحرای سینا روی داد و موجب کشته شدن 25 نفر از بهترین و سرآمدترین فرزندان این کشور و سربازان دستگاه امنیت مرکزی مصر به دست عناصر تروریستی مسلح شد، اقدامی تروریستی است.

الیزل در ادامه افزود: بعید نمی‌دانم که جماعت اخوان المسلمین مصر در این حادثه دست داشته باشد و احتمال دست داشتن اخوانی‌ها از جمله احتمالات مطرح است، به خصوص اینکه «محمد البلتاجی»، از رهبران جماعت اخوان المسلمین پیشتر در سخنانی گفته بود که عملیات‌های جاری در صحرای سینا به محض بازگشت «محمد مرسی»، رئیس جمهوری برکنار شده مصر به قدرت و سمت خود، متوقف خواهد شد.

وی تاکید کرد که هم اکنون تروریسم بر صحرای سینا با وجود تمام تلاش‌های نیروهای پلیس و یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح مصر سایه افکنده است.

الیزل ادامه داد: عملیات ارتش جهت مبارزه با گروه‌های تروریستی در صحرای سینا به خوبی و به شکل منظم و سازمان یافته و در سطحی وسیع و گسترده تا غلبه بر تمام کانون‌ها و هسته‌ها تروریستی و جنایتکار پیش می‌رود و همه نتایج عملیات‌ها به دلایل امنیتی در رسانه‌ها اعلام نمی‌شود، علاوه بر اینکه غلبه بر برخی از این هسته‌ها و کانون‌های تروریستی به دلیل تمرکز و اختفای آنها در دره‌ها و کوه‌ها صعب العبور صحرای سینا زمان‌بر است و نیاز به دادن وقت کافی به نیروهای مسلح و ارتش برای غلبه بر این کانون‌ها و هسته‌ها است.

این کارشناس امور امنیتی و استراتژیک مصری افزود: به راحتی از خون 25 سرباز مصری که در صحرای سینا کشته شدند، نخواهیم گذشت و نیروهای پلیس و نیروهای مسلح و ارتش مصر توامان به این اقدام تروریستی پاسخ خواهند داد و تروریسم اجازه نخواهند داد تا جای پای خود را در مصر محکم کند.

بیست و پنج نفر از نیروهای امنیتی مصر هنگام بازگشت به پایگاه‌های نظامی‌شان در رفح پس از سپری کردن مرخصی خود به دست عناصر یک گروه تروریستی کشته شدند.

از میان این 25 سرباز 21 نفر از آنها از اهالی استان «المنوفیه» بودند که همواره به مخالفت با جماعت اخوان المسلمین و اعتراض به آنها معروف هستند و این موجب شده تا برخی احتمال دست داشتن اخوانی‌ها در کشتار رفح را دور از انتظار ندادند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها