امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37021
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 44
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که سواحل شمالی و جنوبی کشور تا فردا شاهد ...

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که سواحل شمالی و جنوبی کشور تا فردا شاهد بارش باران باشند.

کارشناس ارشد هواشناسی افزود: در ارتفاعات زاگرس جنوبی و ارتفاعات استان‌های هرمزگان، فارس و همچنین در ارتفاعات استان کهگیلویه و بویر احمد در ساعات بعد از ظهر تا فردا بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی درباره وضعیت دمای هوا در نقاط مختلف کشور بیان داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی پیش‌بینی می‌شود که از روز شنبه هفته آینده تا سه‌شنبه دمای هوا در مناطق مختلف کشور روند افزایشی داشته باشد این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود از نیمه دوم هفته آتی دمای هوا در کشور کاهش یابد به طوری‌که می‌توان گفت شاید در نیمه نخست هفته آتی برای آخرین بار گرمترین ساعت در سال جاری را پیش‌روی داشته باشیم. 

به گفته وی، دما هوا در پایتخت از نیمه دوم هفته پیش‌رو روند کاهشی خواهد یافت.

اصغری با اعلام اینکه بیشینه دمای هوا طی روز جاری در کلانشهر تهران برابر 35 درجه سانتی‌گراد است، ادامه داد: دمای هوا در پایتخت طی روز جمعه به 34 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

این کارشناس هواشناسی در ادامه وزش باد را پدیده مشترک در مناطق مختلف کشور عنوان کرد و افزود: وزش باد غالباً در شرق کشور خواهد بود و موجب بروز پدیده گرد و غبار در استان‌های سمنان، یزد، اصفهان، بوشهر، قم، مرکزی و همچنین در بخش‌های جنوبی تهران می‌شود و با کاهش کیفیت هوا و دید افقی همراه خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها