امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37024
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مدیر اجرایی پروژه ساخت ضریح مطهر حضرت مسلم بن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مدیر اجرایی پروژه ساخت ضریح مطهر حضرت مسلم بن عقیل(ع) گفت: کار زیر سازی و استحکام بخشی سطح زیرین جایگاه ضریح توسط مهندسین ستاد پایان پذیرفته و نصب شاسی ضریح مطهر که از جنس استند استیل است آغاز شد.

مجتبی مروی در ادامه گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تیم سازنده تاج چوبی ضریح، محمدعلی شکرخند به همراه گروه کاری ایشان از روز جمعه اول شهریور ماه نصب این بخش را شروع خواهد کرد.

گفتنی است آقای فخاری و تیم همراه از استان مرکزی (مهندسین نصب شاسی ضریح) و گروه کاری شکرخند از هنرمندان استان فارس، ستاد بازسازی عتبات عالیات را در این بخش از پروژه همراهی می کنند.

همچنین درباره مشخصات ضریح می‌توان به وجود 13 پنجره، یک در و 5000 ماسوره، 2500 گوی و 500 نیم گوی اشاره کرد که در بدنه ای از جنس استن داستیل پوشیده شده با قطعات قلمزنی نقره قرار گرفته است. بخش تاج ضریح نیز از چوب ساج بوده که قطعات قلمزنی شده مس با روکشی از طلای آبکاری شده آن را پوشش داده است. ابعاد ضریح به ترتیب طول 10/5 عرض 4 و ارتفاع 35/4 متر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها