امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37030
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، یک روز بعد از ادعای حمله شیمیایی در سوریه، شائول موفاز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، یک روز بعد از ادعای حمله شیمیایی در سوریه، شائول موفاز پنج‌شنبه به «رادیو ارتش» گفت: جامعه جهانی و به ویژه آمریکا باید در سوریه دخالت کنند اما آنها شفاف بیان کرده‌اند که قصد چنین کاری را ندارند.

وی با طرح این ادعا که سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده و حمله روز چهارشنبه، نخستین بار نبوده، گفت: همه جهان این موضوع را می‌دانند اما بازرسان سازمان ملل در عمل در آنچه می‌توانند انجام دهند، محدود هستند و جهان هم اقدام نخواهد کرد.

موفاز ادامه داد: این روزها، سران هر یک از کشورهای غربی بر اساس منافع خود عمل می‌کند. با این حال، آنها به عنوان حامیان جهان آزاد، وظیفه دارند، وارد عمل شوند و گام‌هایی بردارند که مانع بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در استفاده از تسلیحات کشتار جمعی شوند، اما چنین نمی‌شود.

وزیر دفاع سابق اسرائیل در ادامه ادعاهای خود گفت: اسد فقدان پاسخ از سوی غرب را، ضعف آنها قلمداد می‌کند و تا زمانی که بتواند، به استفاده از تسلیحات شیمیایی ادامه خواهد داد. اسرائیل علیه اسد وارد عمل نخواهد شد. لازم است جامعه بین‌المللی کار بیشتری انجام دهد.

شائول موفاز در پاسخ به این پرسش که آیا اسرائیل ترجیح می‌دهد اسد در قدرت باقی بماند یا فرد دیگری جایگزین او شود، اظهار داشت: انتخاب شفافی وجود ندارد. این موضوع دست ما نیست. اینکه سازمان‌های تروریستی بسیاری در این جنگ دخیل هستند، مسئله‌ای است که اسرائیل باید آن را مدنظر داشته باشد. نتیجه هر چه باشد، اسرائیل باید آماده باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها