امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37032
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، شورای امنیت سازمان ملل نتوانست قطعنامه‌ای در خصوص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، شورای امنیت سازمان ملل نتوانست قطعنامه‌ای در خصوص حمله شیمیایی در سوریه به تصویب برساند.

در نشست فوری شورای امنیت برخی کشورهای غربی پیش نویس قطعنامه‌ای را ارائه داده بودند که در آن قاطعانه از مقامات دمشق خواسته شده بود تا امکان دسترسی بدون محدودیت بازرسان سازمان ملل به تاسیسات شیمیایی و نظامی در دمشق را فراهم کنند. ولی نمایندگان روسیه و چین مانع از تصویب این قطعنامه شده و با آن مخالفت کردند.

بجای این قطعنامه شدیدالحن، شورای امنیت تنها یک بیانیه ملایم منتشر نمود که در آن از کشته شدن مردم در سوریه ابراز نگرانی شده و خواستار انجام تحقیقات مستقل در خصوص حوادث در حال رخ دادن در این کشور شده است.

"الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه شب گذشته در تفسیر اخبار منتشره در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در نزدیکی دمشق تاکید کرد، برخی رسانه‌های گروهی منطقه سعی دارند تا با انتشار چنین اخباری مسئولیت چنین حملاتی را بر گردن دولت سوریه انداخته و جامعه بین‌الملل را مجبور به حمایت از مواضع مخالفان نموده و در عین حال تلاش‌ها برای برگزاری کنفرانس بین المللی در مورد سوریه را از بین ببرند.

این دیپلمات بلندپایه یادآور شد که روسیه همچنان بر انجام تحقیقات عینی و کاملا تخصصی در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه تاکید دارد.

در حال حاضر بازرسان سازمان ملل برای بررسی استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه، در این کشور بسر می‌برند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها