امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37034
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 100
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام دولت سئول گفت: جمهوری دموکراتیک خلق کره پیشنهاد کره جنوبی برای ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام دولت سئول گفت: جمهوری دموکراتیک خلق کره پیشنهاد کره جنوبی برای مذاکره درباره خانواده های جدا افتاده از هم که قرار است هفته بعد در یک روستای مرزی برگزار شود را پذیرفت.

براساس این گزارش، این توافق درحالی صورت گرفت که سئول و پیونگ یانگ پیش از این نیز در زمینه بازگشایی مجموعه صنعتی مشترک مرزی به توافق رسیده بودند و به نظر می‌رسد که کره شمالی به طور فزاینده خواهان کاهش تنش در شبه جزیره کره است که از زمان آزمایش هسته‌ای این کشور افزایش یافته است.

کره شمالی همچنین نسبت به برگزاری رزمایش مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی واکنش ملایمتری نسبت به شرایط مشابه در گذشته نشان داده است.

براساس این گزارش، کره شمالی موافقت کرد که مذاکرات درباره خانواده‌های جدا افتاده از هم روز جمعه در روستای مرزی پانجونمان برگزار شود.

پیش از این کره جنوبی از کره شمالی خواسته بود اجازه دهد خانواده های جدا افتاده از یکدیگر طی جنگ 1950-1953 با یکدیگر متحد شوند.

براساس این گزارش، بیش از 81800 نفر در کره جنوبی برای اتحاد با خانواده های خود ثبت نام کرده اند. خانواده های جدا افتاده از یکدیگر چندین بار با یکدیگر ملاقات کرده اند اما 21700 نفر از اعضای خانواده ها از زمان پایان جنگ تا کنون یک بار هم موفق به دیدار با یکدیگر نشدند.

براساس این گزارش، کره شمالی همچنین به کره جنوبی پیشنهاد داده است که اواخر اوت یا اوایل سپتامبر در زمینه بازگشایی مجدد تورهای گردشگری در منطقه توریستی و کوهستانی «دیاموند» مذاکره کنند.

تورهای توریستی دو جانبه از سال 1998 در منطقه کوهستانی دیاموند در کره شمالی پایه ریزی شد اما از سال 2008 به دنبال کشته شدن یک توریست زن کره جنوبی به دست یک سرباز کره شمالی به حالت تعلیق درآمد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها