امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37056
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «حریت»، احمد داود اوغلو در گفت‌وگو با کانال 24 این کشور، درباره حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «حریت»، احمد داود اوغلو در گفت‌وگو با کانال 24 این کشور، درباره حمله شیمیایی ادعایی صورت گرفته در حومه دمشق گفت: تصاویر حمله شیمیایی در نزدیکی دمشق برای هر بشری غیرقابل تحمل است.

وی افزود: آژانس اطلاعاتی ترکیه تصاویر بیشتری از این حمله در اختیار مقامات قرار داده است. از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم بار دیگر وارد عمل شود. در طول نشست شورای امنیت ملی، مشخص شد تعداد کشته‌ها به 1187 نفر رسیده است. این‌ها تصاویری است که هیچ بشری نمی‌تواند آن را تحمل کند. نمی‌توان پذیرفت برخی که بر آنچه در سوریه رخ می‌دهد، چشم بسته‌اند، بعد از این جنایت علیه بشریت نیز به این روش خود ادامه دهند.

وزیر خارجه ترکیه ادامه داد:‌هیچ کس نمی‌گوید حمله شیمیایی رخ نداده است. نظام سوریه نیز این حمله را محکوم کرده و گفته مسئول این اتفاق نیست.

داود اوغلو همچنین اظهار داشت، شخصا از بان کی مون،‌ دبیرکل سازمان ملل درخواست کرده، نشست شورای امنیت برگزار شود و هیئت حقیقت‌یاب سازمان ملل با انجام تحقیقات خود درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در درگیری سوریه، ادعاهای مطرح شده در این زمینه را سریعتر روشن سازد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین با صدور بیانیه‌ای شدید‌الحن، خبر به کارگیری سلاح‌های شیمایی را وحشگیری و بی‌رحمی توصیف و تاکید کرد، جامعه بین‌المللی با «آزمونی اخلاقی» روبرو شده است.

در این بیانیه آمده است: جامعه بین‌المللی و سازمان ملل در مقابل آزمون جدی‌ای در برابر تاریخ و اخلاق بشری قرار گرفته. ما از شورای امنیت درخواست می‌کنیم در قبال این کشتار به وظیفه خود عمل کند؛ جنایتی که علیه بشریت بوده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها