امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37057
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 55
«عبد الغفار شکر»، رئیس حزب ائتلاف مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره ضمن ابراز تاسف شدید خود از ...

«عبد الغفار شکر»، رئیس حزب ائتلاف مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره ضمن ابراز تاسف شدید خود از صدور حکم آزادی «حسنی مبارک»، رئیس جمهوری مخلوع مصر، تاکید کرد که صدور این حکم ضربه بزرگی بر پیکره انقلاب مصر و مردم مصر از هر گروه و طایفه‌ای از صدور این حکم آزرده شده‌اند.

شکر در ادامه افزود: بدون تردید آزادی حسنی مبارک تبعات و بازتاب‌های سیاسی به دنبال نخواهد داشت، چراکه وی از نظر سنی پای به سن گذاشته و از وضعیت جسمانی مناسبی نیز برخوردار نیست، اما همین موضوع هم خشم مردم مصر و نیروهای سیاسی و انقلابی را برانگیخته است.

وی مهمترین دلیل این خشم و غضب مردمی و انقلابی را جرایم و جنایاتی دانست که حسنی مبارک علیه مردم مصر دست به آن زد و مهمترین آنها تقلب در انتخابات و کشتار مردم مصر چه در جریان انقلاب 25 ژانویه این کشور و که پیش از آن است.

رئیس حزب ائتلاف مردمی مصر توضیح داد که حسنی مبارک به دلیل سوء اداره امور کشور موجب اشاعه و انتشار فقر و فساد در کشور شد و اینها جرایمی هستند که مردم مصر هیچ‌گاه آن را نخواهند بخشید و به خاطر تمام این جنایت‌ها مبارک باید محاکمه شود.

شکر ابراز امیدواری کرد که دستگاه نظامی مصر بتواند، حسنی مبارک را تحت اقامت اجباری قرار دهد تا شاید به این طریق اندکی از خشم و غضب مردم و نیروهای انقلابی مصر را بکاهد، اگرچه همه ما آرزو داشتیم که مبارک به دلیل جنایاتی که در حق مردم مصر مرتکب شده مجازات شود.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها