امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37058
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که تصمیم دادگاه آمریکایی در خصوص 35 سال حبس برای " برادلی مانینگ" نظامی آمریکایی که اطلاعات محرمانه‌ای را در اختیار «ویکی لیکس» قرار داده، نشان می‌دهد که در ایالات متحده «افراد عادی» را به راحتی پشت میله‌های زندان می‌اندازند، ولی «مقامات» در این رابطه محاکمه نمی‌شوند و همین مسئله مشکل اصلی دموکراسی آمریکایی است.

پوشکوف گفت: این واقعیت که مانینگ که یک فرد عادی است به دلیل افشای اطلاعات محرمانه محاکمه و به حبس طولانی مدت محکوم می‌شود، ولی «ژنرال‌های» که مسئول ایجاد سیستم‌های شنود غیرقانونی و کسب اطلاعات محرمانه از طریق مکاتبات اینترنتی هستند، آزاد و بدون محاکمه رها هستند، علامت بسیار جدی از عدم کارآیی دموکراسی در آمریکا است. 

به گفته این مقام دوما، چنین به نظر می‌رسد که کسانی که دستور شنود مکالمات میلیون‌ها شهروند آمریکایی را صادر کردند، نباید محاکمه و زندانی شوند، ولی افرادی که این مسئله را افشاء کرده‌اند، باید محاکمه و به زندان انداخته شوند.

پوشکوف گفت: دموکراسی یعنی هرکجا که تخلف از قانون صورت بگیرد، فرقی نمی‌کند، در رده‌های پایین و یا مقامات بلندپایه، باید جلوی این اقدام گرفته شده و فرد متخلف محاکمه شود، ولی اگر در این بین ژنرال‌ها محاکمه نشوند، دیگر این دموکراسی نیست.

به گفته وی، محاکمه مانینگ این مسئله را به خوبی نشان داد که تناقض بسیار جدی در اصول دموکراسی و قوانین آمریکا وجود دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار