امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37060
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «صدای روسیه»، یک منبع دولتی گفت: انریکو لتا چهارشنبه با حزب راست میانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «صدای روسیه»، یک منبع دولتی گفت: انریکو لتا چهارشنبه با حزب راست میانه به رهبری سیلویو برلسکونی دیدار کرد تا راهی برای بن‌بستی بیابد که ائتلاف شکننده او را تهدید می‌کند اما مواضع آنها هنوز با هم فاصله دارد.

انریکو لتا، اردیبهشت ماه سال جاری به عنوان معاون حزب چپ دموکرات، با احزاب راست‌میانه به رهبری برلوسکونی و حزب میانه‌رو به رهبری مونتی ائتلاف کرد و مامور تشکیل دولت شد تا به دوماه بن بست سیاسی در ایتالیا پایان داده شود.

اما بر اساس این گزارش‌، محکومیت برلوسکونی به تقلب مالیاتی، ثبات ائتلاف احزاب چپ و راست را متزلزل کرده آنهم همزمان با اینکه برلوسکونی خواستار ضمانت آینده سیاسی خود شده است.

چندی پیش دادگاه عالی ایتالیا اتهامات مالیاتی سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین این کشور را تایید کرد و او را به جرم تقلب و فریب مالیاتی به 4 سال حبس در زندان محکوم کرد. این دادگاه همچنین خواستار بازنگری در زمینه دادخواست درباره مسائل مربوط به ممنوعیت از فعالیت‌های عمومی برلوسکونی شد.

براساس این گزارش، هیات منصفه 5 نفره پس از 7 ساعت مشورت، محکومیت برلوسکونی به چهار سال حبس را تأیید کرده اما محرومیت وی از امور دولتی را به دادگاه تجدید نظر میلان واگذار کردند. به عقیده قضات ایتالیایی، برلوسکونی با خرید حقوق تلویزیونی شرکت «مدیاست» میلیون ها یورو درآمد غیرقانونی کسب کرده و با تخلف مالیاتی از پرداخت مالیات نیز سر باز زده است. برلوسکونی در اردیبهشت ماه گذشته از سوی دادگاه تجدید نظر به چهار سال حبس و پنج سال محرومیت از امور دولتی محکوم شده بود.

بر اساس این گزارش،‌ لتا و آنجلینو آلفانو، دبیرکل حزب مردم آزادی چهارشنبه بعد از ظهر به مدت سه ساعت با یکدیگر دیدار کردند اما درباره اینکه چگونه موضوع برلوسکونی را حل کنند، به توافق نرسیدند. برلوسکونی در پاییز با رای‌ای در سنا روبرو شد مبنی بر اینکه آیا او از پارلمان اخراج شود و حضور او در انتخابات منع شود یا خیر.

برلوسکونی، این میلیاردر 76 ساله اخیرا حزب «فورزا ایتالیا» را که در سال 1994 باعث پیروزی او شد، بار دیگر احیا کرده است. متحدان او به شدت در حال رایزنی هستند تا آزادی او در رقابت‌ها را تضمین کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها