امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3707
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در جمع گروهی از فرماندهان و مدیران سپاه الغدیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در جمع گروهی از فرماندهان و مدیران سپاه الغدیر اظهار کرد: قرآن کتابی جامع است و در واقع تبیان کل شیء محسوب می‌شود اما تعداد کسانی که این مفاهیم را درک کنند اندک هستند.

وی افزود: بر اساس روایات تنها کسی که تمام آیات را به کمال دریافت می‌کند شخص نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) نیز به واسطه اینکه با وحی در ارتباط هستند آیات را به صورت کامل دریافت می‌کنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه درهای علم و معرفت بر روی اهل بیت(ع) گشوده شده است خاطرنشان کرد: سایر ائمه معصومین(ع) نیز همین گونه هستند و امروز این حقایق در اختیار امام عصر(عج) قرار دارد.

وی ادامه داد: با این حال بخشی از معارف قرآن توسط همه بندگان درک می‌شود زیرا این کتاب برای همه انسان‌ها نازل شده و برنامه زندگی آدمی را به همراه دارد.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به پیش بینی‌های قرآن در مورد آینده عنوان داشت: در یکی از آیات آمده است که ای پیامبر! از بندگان من بپرس که آیا انسان‌های پلید و گناهکار با افراد نیکوکار یکسان هستند؟

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه لذت بردن از گناهان نشانه آلودگی قلب است گفت: تمام اعضای آدمی از قلبی که وابسته به روح هستند دستور می‌گیرند و هرگاه روح و روان کسی بیمار باشد از گناه هم لذت می‌برد.

وی اضافه کرد: بر اساس آیات قرآن بیشتر مردم گرفتار آلودگی قلب هستند؛ امروز هم مشاهده می‌کنیم بسیاری از مردم تمام احکام را رعایت نمی‌کنند و گناهانی چون دروغ، ترک نماز و غیبت در جامعه رواج دارد به طوری که برخی افراد بدون دروغ‌گویی نمی‌توانند زندگی کنند و کارشان پیش نمی‌رود و برای توجیه، دروغ‌ها را مصلحت‌آمیز می‌دانند.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر رعایت دستورات قرآن در همه شئون زندگی عنوان داشت: چنانچه آدمی به عقل خویش مراجعه کند در می‌یابد که نباید پروردگارش را فراموش کند زیرا هر روز بر سر سفره الهی نشسته و نافرمانی از دستورات صاحب این دنیا بی‌عقلی است.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط روز کشور اشاره کرد و افزود: امروز که در آستانه انتخابات هستیم و بیش از یک ماه و نیم به روز رأی‌گیری مانده اما در جلسات، برخی بدگویی‌ها و غیبت‌ها شروع شده و هدف از آن جلب آراء است اما کسانی در این میان ضرر می‌کنند که در گناه این افراد شریک هستند بدون اینکه در موفقیت‌شان سهمی داشته باشند.

وی ادامه داد: انتخابات بالاخره تمام می‌شود و رئیس جمهور یا سایر سمت‌ها مشخص خواهند شد اما مردم باید دقت کنند که در جلسات انتخاباتی از غیبت، دروغ گویی و تهمت بپرهیزند و تنها بر اساس معیارهای صحیح به شناخت و انتخاب اصلح بپردازند.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه برخی افراد اعمال خوبی دارند اما در ادامه با برخی گفتارها و رفتارها آنها را تباه می‌کنند گفت: رهبر معظم انقلاب و سایر بزرگان از مردم خواسته‌اند در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند اما ملت هم باید به وظیفه خویش آگاه بوده و در گناه دیگران شریک نشوند بلکه وظیفه خود را بشناسند و بر اساس فرمایشات ولی فقیه و مراجع تقلید بهترین رئیس جمهور را انتخاب کنند تا کشور به سمت صلاح و رفع مشکلات پیش برود.
انتهای پیام/78004/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار