امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37076
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدجواد 16 ساله معروف به جعفر به اسارت نیروهای بعثی درمی‌آید اما خبری از این قضیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدجواد 16 ساله معروف به جعفر به اسارت نیروهای بعثی درمی‌آید اما خبری از این قضیه جایی درز نمی‌کند. خانواده وی باور بر شهادتش می‌کنند و پیدا شدن جسدی با شباهت بسیار و همه نشانه‌های فرزندشان، این باور را قطعی می‌کند.

27 سال پیش این شهید بزرگوار، به جای جعفر دفن می‌شود تا خانواده‌ای را به خاطر شرایط خاص پدر و مادر آن، از بلاتکلیفی و بی‌قراری درآورد.

چهار سال بعد جعفر ناگهان به وطن بازمی‌گردد.

از آن سال تلاش برای تعیین هویت این شهید بزرگوار شروع می‌شود تا اینکه برنامه ماه عسل با انعکاس این داستان، راه را برای معلوم شدن هویت واقعی این شهید هموار می‌کند و در نهایت با مشخص شدن آن، امروز عصر مادر شهید خرم‌جاه بر سر مزار فرزند خود به همدان می‌آید و مراسم بزرگداشتی نیز در گلزار شهدای همدان برگزار می‌شود.

اما اتفاق جالب دیگر این است که هشت سال پس از شهادت ایرج خرم‌جاه، گروه تفحص در سال 1373، پیکری را شناسایی می‌کند که به نظر می‌رسد ایرج است و تحویل خانواده‌اش می‌دهند و در مزار شهدای پل کردان گلسار ساوجبلاغ به خاک سپرده می‌شود و از آن سال تاکنون مادر بر سر این مزار فرزند خود را جستجو و با او راز و نیاز می‌کرده است.
اما اکنون با مشخص شدن مزار اصلی قبر شهید خرم‌جاه در همدان،‌ مزاری که در روستای خرم‌جاه البرز دفن شده است گم‌نام می‌شود.

حکمت خدا را ببین امروز شهیدی از گمنامی بیرون آمد و شهیدی دیگر ره به گمنامی زد... یادشان گرامی
تصاویری از شهید ایرج خرم‌جاه:منطقه عملیاتی جنوب شلمچه سال 1365
 


منطقه عملیاتی جنوب شلمچه، قبل از شهادت سال 1365
 


پادگان شهید کلهر دوکوهه سال 1365
   منطقه عملیاتی جنوب شلمچه سال 1365
 


مراسم عزاداری خرمشهر سال 1365
 


منطقه عملیاتی غرب مهران سال 1364
انتهای پیام/2499/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها