امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3708
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 99
مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به وظیفه و تکلیف شورای نگهبان در زمینه انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: قانون اساسی تکالیف لازم در زمینه انتخابات ریاست جمهوری را برای شورای نگهبان قائل و آن را تبیین کرده است.

وی با بیان اینکه در زمینه وظایف و تکلیف شورای نگهبان ابهامی وجود ندارد، افزود: بی‌شک شورای نگهبان در زمینه تأیید صلاحیت کاندیدای ریاست جمهوری تنها در چارچوب قانون عمل می‌کند و وارد بحث‌های حاشیه‌ای نخواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: قانون اساسی به خوبی تشخیص افراد زاویه‌دار با نظام را برای شورای نگهبان تبیین کرده است و این مجموعه با رعایت قوانین تشخیص می‌دهد که چه کسانی می‌توانند در صحنه رقابت وارد و چه کسانی باید حذف شوند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری، وظیفه همه کاندیداها و مردم، گردن نهادن به تشخیص شورای نگهبان است.

رحماندوست با بیان اینکه نمی‌توان به بهانه تنوع سلایق راه را برای ورود فتنه و جریان انحراف به عرصه انتخابات باز گذاشت، تصریح کرد: معتقدم افرادی که در حوادث فتنه، جریان انحراف حضور داشته و یا در هر زمینه‌ دیگری از چارچوب قانون اساسی و نظام خارج شده‌اند، به طور طبیعی در مراحلی مورد تأیید شورای نگهبان قرار نخواهند گرفت.

وی با اشاره به تکثر کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری گفت: قطعا تکثر کاندیدا به صلاح کشور نیست و کاندیدا باید تلاش کنند تا تعداد بیشتری کاهش یابد و ائتلاف‌ها نیز به نفع یکدیگر کنار بروند تا در نهایت تعداد کاندیداهای باقی ‌مانده در صحنه به رقابت بپردازند.

نماینده تهران در پایان یادآور شد: کاهش کاندیدا نباید صرفا معطوف به یک گرایش سیاسی باشد، چراکه رقابت بین یک جریان معنایی ندارد و آن را به مصلحت نمی‌دانم و معتقدم که چند گرایش باید در صحنه حضور داشته باشد تا مردم در نهایت فرد اصلح را انتخاب کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها